Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Квітка Цісик – цікаві факти з життя співачки та найкращі пісні

4 квітня відомій американській співачці українського походження Квітці Цісик виповнився б 71 рік. Вона підкорила своїм голосом весь світ і залишила багату творчу спадщину, в якій чимало відомих українських народних пісень.

Цікаві факти про Квітку Цісик

На честь дня народження легендарної Квітки Цисик Факти ICTV зібрали цікаві факти про співачку та найкращі пісні в її виконанні.

Вкрадений Оскар

У 25 років Квітка Цісик записала саундтрек до фільму Ти – світло мого життя. У 1978 році він отримав премію Оскар як найкраща пісня до кінофільму, однак нагороду дали іншій співачці – американці Деббі Бун, а з фінальних титрів ім’я Квітки вирізали. Приводом став особистий конфлікт між нею і режисером картини.

Зараз дивляться

Білий голос

Квітка Цісик мала майже унікальне колоратурне сопрано. Крім того, вона володіла так званим “білим голосом” – це своєрідна манера жіночого фольклорного співу, яка поширена у карпатських селах.

Візит в Україну

Багато хто вважає, що співачка ніколи не була в Україні, проте це не так. У 1983 році Квітка Цісик із матір’ю відвідала Україну, а після проголошення незалежності мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Але її мрії не здійснилися.

Хор із Майклом Джексоном 

Квітка Цісик ще до того, як Майкл Джексон став королем попмузики, часто співала з ним у хорі.

Слава в рекламі

У 1971 році Квітка Цісик звернула з оперної стежки і відчайдушно увірвалася у рекламний бізнес, де її чекала справжня слава. Виконавиця стала справжньою зіркою джинглів, її голосом співало багато героїв рекламних роликів. Незабаром вона стала однією з найбільш високооплачуваних співачок у рекламному бізнесі.

Українські традиції

У родині Цісиків завжди говорили українською і шанували звичаї свого народу. Крім звичайної американської школи Квітка Цісик навіть ходила у Школу українознавства.

Квітку чули 22 млрд разів 

Вокал Квітки Цісик звучав у різних ефірах 22 млрд разів, тобто у кілька разів більше, ніж населення планети.

Найкращі пісні у виконанні Квітки Цісик

Де ти тепер

Журавлі

Два кольори

Рідна мати моя

Черемшина

Квітка Цисік народилася в нью-йоркському районі Квінс 4 квітня 1953 року. Її сім’я іммігрувала в Америку після Другої світової війни із заходу України.

Померла співачка 29 березня 1998 року. Вона не дожила до свого 45-річчя шість днів. Причиною смерті став рак грудей.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 08:45:47