Україна і світ

Кривавий теракт у Новій Зеландії: підозрюваний Таррант у суді усміхався і не визнав провини

Кривавий теракт у Новій Зеландії: підозрюваний Таррант у суді усміхався і не визнав провини

Підозрюваний у вбивстві 51 людини Брентон Таррант відмовився визнавати свою провину перед судом. Водночас, відповідна експертиза встановила, що чоловік є осудним.

Так, у Таррана немає психічних відхилень і він є адекватним, отже може постати перед судом. Тому на нещодавньому судовому засіданні йому висунули звинувачення у тероризмі та вбивстві понад півсотні людей. Про це інформує The New York Times.

Проте захист Тарранта заявив, що підозрюваний відмовляється визнавати свою провину. Сам обвинувачений долучився до засідання Високого суду Крайстчерча відеозв’язком. Коли йому зачитували обвинувачення, Таррант усміхався. Це неабияк стривожило присутніх у залі родичів загиблих.

Зазначимо, що розгляд справи про теракт у Новій Зеландії суд розпочне у травні 2020 року. Якщо вину Брентона Тарранта доведуть, його може чекати довічне ув’язнення без права на дострокове звільнення. Такі покарання у країні досі не ухвалювали. Та і терактів до масового розстрілу у Крайстчерчі в Новій Зеландії теж не було.

Що відомо про теракт у Новій Зеландії?

Він трапився 15 березня у двох мечетях міста Крайстчерч у Новій Зеландії. Злочинці влаштували жорстоку стрілянину, в результаті якої загинула 51 людина, ще понад 40 отримали поранення.

Ймовірний ініціатор розстрілу й найбільш активний його виконавець – 28-річний австралієць БрентоньТаррант. Убивство людей він транслював у Facebook.

За 9 хвилин до теракту він розіслав свій 74-сторінковий маніфест за 30 парламентськими адресами. У ньому йдеться про мотиви злочину та ненависть до мігрантів. Зокрема, там є такі слова-звернення до цих людей: “Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні”.

Також Таррант розповідав, що на злочин його надихнули теракти в Європі, в першу чергу, в шведському Стокгольмі, де в квітні 2017-го уродженець Узбекистану Рахмат Акилов в’їхав у натовп пішоходів на вантажівці і вбив п’ятьох. Австралієць додав, що його атака – це “відплата загарбникам за сотні тисяч загиблих від їх рук в Європі за всю історію”.

Окрім Тарранта затримали ще 3 імовірних співучасників злочину.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
14.06.2019