Україна і світ

Кримінальна справа проти Порошенка, турецькі війська в Сирії і скасування трудових книжок: Головне за 9 жовтня
ДБР відкрило нове кримінальне провадження проти Петра Порошенка, Туреччина почала військову операцію в Сирії, а в Швеції вручили Нобелівську премію з хімії. Такою запам’ятається середа, 9 жовтня. А тепер докладніше.

Турецькі військові у Сирії

Туреччина почала військову операцію в Сирії. Військова операція почалася в північно-східній частині Сирії. Відзначається, що в місті Рас-ель-Айн пролунали кілька потужних вибухів, над містом літають турецькі військові літаки. 

Нагадаємо, Туреччина заявляла про завершення підготовки до початку військової операції в Сирії. Повідомлялося про початок перекидання турецьких військ і техніки на територію сирійських міст Таль-Абьяд і Рас-ель-Айн. 

Зазначалося, що завдання турецьких військовиків – змусити курдські збройні загони відійти від кордону. 

Раніше в Міністерстві національної оборони Туреччини повідомили, що за підсумками переговорів військових делегацій Туреччини і США в Анкарі досягнуто домовленості про створення в Туреччині Центру спільних операцій щодо Сирії.Справа проти Порошенка

Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження за фактом можливого декларування недостовірної інформації колишнім президентом Петром Порошенком.

Зазначається, що провадження відкрито за статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

При цьому, як повідомив представник ДБР, справу буде передано до Національного антикорупційного бюро України, оскільки це його підслідність.

Також повідомляється, що цю справу зареєстровано за заявою одного з депутатів Верховної Ради.

При цьому, директор ДБР Роман Труба заявив, що Порошенко фігурує у низці справ бюро, однак про повідомлення йому про підозру мова не йде.

Скасування трудових книжок

Український уряд запускає в роботу законопроект і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок. 

Зазначається, що громадяни не будуть зобов’язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

“Справа в тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані”, – заявив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Електронний документ з інформацією про свій стаж можна буде отримати в інтернеті. Цей документ українці зможуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Повідомляється, що роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Якщо у людини є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр — самостійно або через роботодавця. Тоді зберігати трудову книжку в якості носія інформації зовсім не буде потреби.

Якщо хтось все ж захоче зберегти трудові книжки, забороняти це не будуть.Коротко

  • “Київтеплоенерго” готує підвищення тарифів для жителів столиці з 1 січня.
  • Готував замах на Зеленського: П’яного жителя Кривого Рогу затримала поліція.
  • Нобелівську премію з хімії присудили за винахід акумуляторів, що перезаряджаються.
  • Über запустив вертолітне таксі для всіх жителів Нью-Йорка.

Обговорення

А тим часом на нашій сторінці у Facebook активно обговорюють новину про те, що між поліцією і добровольцями, які їхали до Золотого, сталася сутичка зі стріляниною. Один з правоохоронців постраждав, його забрали медики. Приєднуйтесь до обговорення.

 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua
2019-10-09 18:00:00

Close