Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Кремлівська методичка для Лукашенка. Чи вторгнеться Росія в Білорусь

Для захисту західних рубежів Лукашенко перекинув війська на кордон з Польщею, а Варшаву абсолютно безпідставно звинуватив у намаганні анексувати Гродненську область.

Експерти не виключають, що це була спецоперація Кремля, про яку напередодні виборів говорив сам Лукашенко. Все це було потрібно, щоб підвищити градус протистояння у Білорусі і ослабити непокірного президента.

Щоправда, методички кремлівських пропагандистів з протидії демократичним протестам, не змінюються ще з часів Євромайдану.

В Білорусі працюють в тому ж стилі – Лукашенко вже збирає власні мітинги, такі собі антимайдани, щоправда набагато менш чисельні, порівняно з акціями протесту. На них Лукашенко лякає білорусів наступом Заходу і НАТО.

Про опозицію розповсюджуються фейки на кшталт тих, які вкидали в Україні під час Революції гідності. А червоно-білий-червоний історичний прапор країни державні ЗМІ вже охрестили нацистським.

Так само як і у 2014 році, Путін купував лояльність Януковича і видав йому кредит на $3 млрд, так і зараз Лукашенко отримав від Кремля фінансову підтримку – Мінську списали $1 млрд боргу. Більше того, Путін пообіцяв підтримку військами та силовиками.

Поки Лукашенко готовий на все і взамін на братські обійми Путіна взяв на себе зобов’язання щодо поглиблення інтеграції з Росією, впевнені фахівці. Але враховуючи попередні кроки, він знову може запручатися.

Але зараз замінити Лукашенка для Путіна – це фактично визнати перемогу протестів. Чого собі президент Росії аж ніяк не може дозволити.

Однак, на думку опозиційного політика Валерія Цепкала, який змушений був покинути країну через кримінальне переслідування, західні санкції на Лукашенка особливого впливу не матимуть.

В ексклюзивному інтерв’ю Фактам тижня Валерій Цепкало відзначив, що чекав від ЄС та США більш рішучих дій.

Щоправда навіть сама Тихановська не називає себе обраним президентом і аж ніяк не виглядає лідером, готовим взяти владу. Європа вимагає від Білорусі проведення повторних виборів.

Утім, як і в ситуації з агресією Москви проти України, в цілому, реакція Заходу квола. Сполучені Штати захоплені власною президентською кампанією, а ЄС схоже погоджується на першість Росії в білоруському питанні.

Фактично Захід визнає Білорусь сферою впливу Росії. А враховуючи продовження окупації Криму і частини Донбасу – це поганий сигнал для України.

В України з Білоруссю більше тисячі кілометрів спільного кордону. Отримати уздовж нього російські військові частини – для нас це фактично опинитися в оточенні агресора. Можливо саме тому Київ підтримав західну позицію щодо ситуації в Мінську.

Поки Захід традиційно висловлює глибоке занепокоєння – Росія залишається єдиним бенефіціаром ситуації у Білорусі, і схоже робить ставку на збереження Лукашенка. Але ціна такої підтримки може бути дуже дорогою, як для самих білорусів, так і їхніх сусідів.

Причина протестів у Білорусі

Протести в Білорусі розпочались після виборів 9 серпня, коли чиновники заявили, що Лукашенко отримав шостий термін за підтримки 80% виборців.

Протестувальники заявляють, що результати виборів були сфальсифіковані, і закликають Лукашенка, який керував країною з 1994 року, подати у відставку.

У Раді ЄС одностайно заявили, що не визнають волевиявлення вільним і чесним. Однією з перших країн, які привітали Лукашенка з перемогою, була Росія.

Путін підтримав заяви Лукашенка про змову Заходу з метою його повалення і заявив, що готовий ввести війська у Білорусь.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-01 16:07:40