Україна і світ

Кремль оголосив персоною нон грата українського дипломата

Рішення ухвалене у відповідь на аналогічні дії української влади щодо громадянина, який працював на Москву під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові

Джерело: 112.ua

Кремль оголосив персоною нон грата українського дипломата

Співробітник генконсульства України у Санкт-Петербурзі був оголошений Кремлем персоною нон грата в Росії. Таке рішення російське керівництво ухвалило у відповідь на аналогічні дії української влади щодо громадянина, який працював на Москву під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові, повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на МЗС РФ.

Новини за темою: Зеленський ініціював оновлення дипломатичного корпусу

“У відповідь на подібний недружній і невмотивований крок Києва російська сторона була змушена на основі взаємності оголосити persona non grata працівника генерального консульства України у Санкт-Петербурзі”, – заявили в міністерстві.

Як відзначає російське зовнішньополітичне відомство, українські спецслужби ще у травні 2019 року “влаштували чергову провокацію, безпідставно оголосивши співробітника Генерального консульства Росії у Львові персоною нон грата.

Новини за темою: Росія вислала з країни двох шведських дипломатів

Російські дипломати зазначають, що СБУ три місяці не оприлюднювала цю інформацію.

Вони припустили, що замовчування зазначеного факту, “пов’язане із внутрішньополітичними іграми” в Україні.

Як повідомлялося, 13 серпня в СБУ повідомили, що у Львівській області місцевий мешканець збирав розвіддані для спецслужб РФ і передавав їх російському розвіднику, який працював під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові.

За даними української спецслужби, “за діяльність, несумісну зі статусом консульської посадової особи, МЗС України оголосив дипломата-шпигуна персоною нон грата”. Він вже залишив територію України.

Джерело: www.112.ua