Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

КП “ВУКГ”:ми сортували і продовжуємо сортувати сміття! ВІДЕО

Щосекунди людство засмічує планету різними відходами, які мають різний термін розкладу. Наприклад, кинутий недопалок проплаває у морі від 1 до 5 років, а пакет з поліетилену – від 10 до 20 років. Вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через 1000 років. Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення, зокрема в нашому місті, комунальним підприємством «Виробниче управління комунального господарства» ще у 2017 році впроваджено систему роздільного збирання сміття.

Роздільне збирання побутових відходів – це метод збирання, за яким ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення  чи повторне використання.

З 1-го січня 2018 року в Україні набув чинності пункт “і” ст. 32 Закону України “Про відходи”, що передбачає заборону захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Цей документ сприяє роздільному збору відходів.

Комунальне підприємство”ВУКГ” чотири роки тому у Ніжині, разом зі встановленням сучасних сміттєзбиральних майданчиків поруч почали монтувались спеціальні контейнери. Вони являють собою сітчасті ємності жовтого кольору для роздільного збирання відходів з відповідними вказівними табличками. Цими контейнерами збирається сміття по чотирьом категоріям: скло, пластик, метал та папір. Також, подібні контейнери встановлені в кожному сміттєприймальному пункті міста, а поруч з ними є інформаційні таблички, які  допомагають швидше зорієнтуватись кожній людині ,що куди викидати. Окремо встановлені ємності для збору елементів живлення.

Спеціально для сортування сміття створений цех, де працівники вручну сортують відходи. Тільки за останній рік до міського полігону по захороненню твердих побутових відходів не завезено сотні тон сміття, а відсортовано та віддано на переробку, щоб дати цим відходам друге життя.

Процес сортування сміття,працівниками з цеху дільниці сміттєприймання та сортування ТПВ розпочинається з попереднього сортування відходів при вивантаженні з сітчастих спеціальних контейнерів, що розташовані по всьому місту. Три бригади на трьох вантажівках щоденно виїжджають у місто та збирають  побутові відходи, які потім завозяться до спеціалізованого цеху.  Там відходи  біль ретельно сортуються по чотирьом категоріям: скло, пластик, метал та папір. Потім, відсортоване сміття спресовується за допомогою спеціального пресу в тюки та віддається для подальшої переробки.

Навіщо взагалі сортувати сміття? Все просто — аби його стало менше. Крім того, сортування дозоляє знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти. Усувається небезпека для людей та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води. Виникає можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.

Сортування сміття значно зменшує накопичення відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з вродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів. Сортоване сміття можна переробити — воно автоматично перестане бути сміттям, а натомість стане корисною сировиною.

Unenizh.org.ua
2021-12-30 17:10:05

Магазин Автозапчастин м.Ніжин