Місто і регіон

КП “ВУКГ”: ми прибираємо стихійні сміттєзвалища, щоб звільнити місце під нові?

Стихійні сміттєзвалища – це незаконні звалища відходів, які утворюються через викидання сміття на непризначені для цього місця. Це можуть бути, наприклад, придворові, прибудинкові території, викидають сміття на березі річок і озер або в інших громадських місцях. Також, прикрі випадки засмічення міста сміттям з категорії “сад-город” мають місце майже біля кожного з майданчиків для збору твердих побутових відходів.

Боротьба з такими  сміттєзвалищами є складною та довготривалою задачею, що потребує спільних зусиль державних органів, громадських організацій, місцевих жителів та промислових підприємств. Однак, важливо пам’ятати, що така боротьба є необхідною для збереження здоров’я людей та довкілля в цілому.

Створення стихійних сміттєзвалищ достатньо серйозна проблема, оскільки ці відходи можуть негативно впливати на довкілля та здоров’я людей. Вони можуть містити отруйні речовини, які можуть потрапити в грунт, воду та повітря, а також стати джерелом інфекційних захворювань, таких як гепатит або тиф.

З 15 березня стартував місячник з благоустрою Ніжина. Кожен мешканець, кожна установа, підприємство тощо почали приводити до ладу свої території і, як правило, прибране сміття безсовісно зноситься, завозиться, стягується до всіх майданчиків зі збору ТПВ де створюються стихійні сміттєзвалища.

Кожного робочого ранку, а іноді й у вихідні, до міста виїжджає одна або дві бригади по ліквідації та прибиранню стихійних сміттєзвалищ практично біля кожного майданчика зі збору твердих побутових відходів. В склад кожної бригади входить трактор навантажувач або екскаватор, вантажний автотранспорт та працівники з благоустрою. Ліквідація стихійно зваленого сміття виконується послідовно мікрорайон за мікрорайоном:”Круча, Магерки, Мигалівка, Овдіївка, Щербинівка, Бабичівка, Галатівка, Гуньки” – нічого не залишається поза увагою працівників комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства”. Нові ж стихійні сміттєзвалища починають з’являтись вже через кілька годин після зачищення, а іноді першого “засмічувальника” можна спостерігати відразу у вікно від’їжджаючої спеціалізованої техніки. При цьому ніхто з тих хто створює сміттєзвалища не замислюється, що до такого виду робіт залучається спецтехніка підприємства, важка фізична праця робітників, а також кошти з міського бюджету, які могли піти на більш необхідні справи особливо в умовах війни.

Шановні ніжинці! Вкотре нагадуємо вам Правила поводження зі сміттям:

1.    Заборонено викидати сміття біля майданчика та повз спеціалізовані контейнери.

2.    Гілки, листя, траву та інші органічні відходи потрібно викидати, безпосередньо, в контейнер для збору ТПВ.

3.    Якщо гілки чи інші подібні відходи мають довжину більшу за 50 см. то їх потрібно перед викиданням до контейнера подрібнити.

4.    При повному заповнюванні контейнерів, коли немає можливості викинути гілки та подібне, потрібно дочекатись, коли спецмашина вивантажить сміття з контейнерів, а потім вже викидати.

Крім того, слід окремо наголосити, що сміття з категорії “ будівельне ”, а саме: дошки, залишки цегли, бетону, шиферу, лінолеуму, кахельної плитки тощо викидати суворо заборонено, як в контейнери для збору твердих побутових відходів, так і поруч з майданчиком ТПВ. Будівельне сміття вивозиться до полігону ТПВ, що знаходиться на виїзді з міста у напрямку села Хвилівка власноруч або за попередньо оплаченим замовленням власником цих відходів з помешкання де воно знаходиться з залученням спеціалізованої техніки підприємства.

Слід окремо наголосити, що кожен мешканець, кожна організація, підприємство тощо можуть замовити на платній основі у КП “ВУКГ” індивідуальний вивіз сміття з подвір’я, прибудинкової території.

Шановні мешканці! Не утворюйте стихійні сміттєзвалища! Тільки спільними зусиллями можна не допустити перетворення Ніжина на величезний смітник.

Unenizh.org.ua
2023-03-21 15:25:04

Магазин Автозапчастин м.Ніжин