Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

КП “ВУКГ” готові співпрацювати з селами та ОТГ

Однією з головних ознак цивілізованості, культури, вихованості мешканців будь-якого населеного пункту, є культура поводження зі сміттям. Сміття може бути різних категорій: будь-то тверді побутові відходи (ТПВ) або відходи рослинного походження з садів та городів, будівельне сміття або сміття, яке може бути використане, як вторинна сировина. Все це викидається мешканцями Ніжина, і як показує практика не тільки ніжинцями.

Досить часто можна спостерігати гори відходів з категорії сад-город біля, практично, кожного майданчика для збору ТПВ чи просто вздовж проїзної частини або посеред вулиці. В контейнерах можна спостерігати не відсортовані пластикові пляшки, скло, відходи після первинної обробки м’яса худоби і, навіть,.. рідкі нечистоти. Таке відношення до сміття є цілком неприйнятне та порушує чинне законодавство.

Стихійні сміттєзвалища у Ніжині виникають швидше ніж гриби у лісі. Особливо великі купи органічного сміття полюбляють оселятись біля майданчиків ТПВ на в’їздах до міста та у “спальних районах”, і далеко не другорядну роль при їх створенні відіграють мешканці прилеглих сіл та об’єднаних територіальних громад. Не раз підмічено на вулицях Челюскіна, Овдіївська, Борзнянський та Носівський Шляхи, Прилуцька, Франка, Мигалівська, Кунашівська та інших, під’їзджають “не ніжинські” автівки легкові або навіть вантажні та безсовісно вивалюють своє сміття до баків або поруч сміттєзбиральних майданчиків.

Така ситуація є досить не прийнятна ні для міста Ніжина та його мешканців, ні основному виконавцю робіт зі збору, сортування та захоронення ТПВ – комунальному підприємству “ВУКГ”. Безперечно сміття постійно накопичується в будь якому селі чи ОТГ і його потрібно кудись дівати, але не таким чином! В країнах Європи та в Україні зокрема існує досить проста, дієва та єдина вірна практика з цивілізованого викидання сміття, це заключення договору на вивіз ТПВ з організацією, яка безпосередньо цим займається. В даному випадку, цивілізовано утилізувати своє сміття з будь якого села чи ОТГ поблизу Ніжина, і при цьому не засмічуючи саме місто, допоможе комунальне підприємство “Виробниче управління комунального господарства”. В автопарку якого є спеціалізовані автомобілі для вивозу твердих побутових відходів та вторинної сировини. Крім того, є техніка для прибирання стихійних сміттєзвалищ та вантажівки для їх вивозу.

Заключення договору на вивіз та утилізацію ТПВ – це екологічно правильне рішення, яке продиктоване нинішнім сучасним світом, а також чинним законодавством України. Працівники КП “ВУКГ” готові співпрацювати з будь-яким селом чи ОТГ та з великим задоволенням проконсультують та дадуть відповідь на будь-які питання, що зацікавлять замовника послуг, за адресою: м. Ніжин, вул. Чернігівська, 128.

Шановні мешканці Ніжина! Сердечно просимо вас, не створювати стихійні сміттєзвалища навколо майданчиків для збору сміття та не дозволяти створювати їх іншим мешканцям та гостям нашого рідного міста! У разі відмови засмічувальника (ників) припинити смітити, прохання звертатись до правоохоронних органів та до комунального підприємства «Муніципальна служба правопорядку – ВАРТА” за телефоном 095-055-51-21. Інспектори-ревізори працюють 24/7 (з перервами на обід 13-00 до 14-00 та 01-00 до 02-00).

Давайте разом збережемо Ніжин чистим та охайним!

Unenizh.org.ua
2021-09-09 13:36:03