Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кожна десята людина з Covid-19 може залишатися заразною після 10 днів карантину

Кожна десята людина, яка захворіла на коронавірус, може бути заразною для оточення після 10 днів карантину.

Про це свідчать результати дослідження Ексетерського університету, що у Великій Британії. Науковці перевірили зразки 176 людей, у яких стандартний ПЛР-тест виявив коронавірус.

Вони застосували спеціально адаптований тест, який може визначити, чи залишається вірус активним.

Автори дослідження стверджують, що новий тест відрізняється від ПЛР-тесту, який перевіряє наявність вірусних фрагментів і може визначити, чи перехворіла людина нещодавно вірусом, але не можуть встановити, чи є вірус активним.

Адаптований тест дає позитивний результат лише тоді, коли вірус є потенційно здатним до подальшого зараження.

Науковці з’ясували, що 13% людей через 10 днів після інфікування можуть бути заразними, деякі зберігають цю здатність до 68 днів. Потенційно заразні хворі не мають особливих симптомів, що може становити ризик поширення Covid-19.

– Хоча це невелике дослідження, наші результати показують, що потенційно активний вірус іноді може зберігатися довше 10-денного періоду і може становити потенційний ризик подальшої передачі, – каже професор Лорна Харріс з Медичної школи Ексетерського університету.

Нині дослідники планують провести масштабні випробування, щоб отримати більше інформації про здатність людей передавати вірус.

Джерело: University of Exeter

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-14 19:52:39

Магазин Автозапчастин м.Ніжин