Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Місто і регіон

"Козацька гармата" на постаменті: у Ніжині може з'явитися новий пам'ятний знак


Автор проекту – художник Стефанюк Олексій Олексійович

У Ніжині незабаром може з’явитися новий пам’ятний знак, напряму пов’язаний з історичним минулим нашого міста. Це – “Козацька гармата” на постаменті.

Про її встановлення ведуться розмови вже давно, і ось на останньому засіданні виконкому начальник управління культури та туризму Ніжина Т. Бассак висловила сподівання, що 14 жовтня, на День українського козацтва, пам’ятний знак таки вдасться встановити.

Утім, поки що без обіцянок. Т. Бассак підкреслила, що це ще у планах, втім сподівається, що все вийде. 

Раніше ми писали У Ніжині встановлять “Козацьку гармату”

Встановити гармату планують на місці московської вежі, звідки йшов наступ московитів і гриміли штурми: біля Батуринського мосту (в народі – Базарний міст, який іде на вулицю Московську). Однак Т. Бассак зазначила, що попередньо робоча група хоче ще раз оглянути це місце, щоб остаточно впевнитися, чи дійсно воно найкраще підходить. 

Гармату виготовлено за кошти спонсора. А ось постамент, на якому її буде встановлено, за бюджетні. І саме з постаментом вийшла затримка. Але, за словами Т. Бассак, сподіваємось, питання скоро буде вирішено.

Розповідь доповнив Г. Дудченко: “Наразі з’ясовуємо з поставником всі робочі нюанси. Привезти цілісний камінь з Житомирської області коштує недешево.  Якщо все вийде, то питання вирішимо на днях, якщо ні – то з відкриттям пам’ятника доведеться відтермінувати”.

Валентина Пильник

Джерело: mynizhyn.com
2020-09-07 10:47:03