Новини Чернігова

Костюми героїв комп’ютерних ігор, іграшки на радіокеруванні та предмети побуту зі сміття, яке самотужки переробляють, виготовляють діти із села Загребелля

Костюми героїв комп’ютерних ігор, іграшки на радіокеруванні, предмети побуту – все це з пластику роблять під час літніх канікул діти з села Загребелля, що на Сосниччині. Згуртував їх житель села Ігор Зайченко. Разом з хлопцями збирає пластиковий непотріб, перероблює його на приладах, які змайстрував сам. За допомогою комп’ютерної програми та 3D-принтера виготовляє різноманітні речі.

Десятеро хлопців разом зі своїм керівником Ігорем Зайченком збираються у сільському клубі. Готують пластик до моделювання. Михайло Сафіулін показує вироби.

«Ось такий шолом Залізної Людини, потім ще надрукували шолом Церехава. Це з комп’ютерної гри. Також він хоче розробити весь костюм головного персонажа цієї гри.»

На іншому пристрої, який Ігор також зробив сам, пластикова стрічка переплавляється на нитку.

Далі діти працюють з комп’ютером.

«Я відкриваю програму, де можна створювати 3D-моделі. Я ось створив чохол для телефону. Можна його завантажити у спеціальну програму, аби 3D принтер друкував сам.»

Ігор вдома за допомогою 3D-принтера роздруковує змодельовані дітьми речі.

«Я з дитинства займаюсь такими фігурками – моделюванням. Років шість тому подумав – якщо я вмію. То навчу цьому дітей. Років три або чотири займався з дітьми на волонтерських засадах. Торік взяли мене на пів ставки в будинок дитячої та юнацької творчості. Тепер є заробітна плата, яку ми використовуємо на придбання матеріалів. (одягає деталь на руку) Частина костюма. Це весь костюм буде такий. Кілограмів 20.»

Окрім костюмів, діти моделюють іграшкові машини на радіокеруванні.  В них окремі деталі з переробленого пластику.

Максим Сафіулін, вихованець гуртка моделювання з села Загребелля: «Це твоя? Так. Вона діє чи треба щось дороблювати? Діє.( показує як їздить машинка на радіо керуванні) Від двох до трьох місяців довелося її робити.»

Ігор Зайченко, керівник гуртка моделювання з села Загребелля: «Люди просять то запчастину якусь в станок, то шестерню – можемо друкувати.  Допомагаємо таким. Бо буває й таке, що немає де купити деталі. У нас є можливість – надрукували.»

Хлопці разом з керівником самі про себе монтують відеоролики. Викладають в мережу Інтернет. Так про їх роботу дізнаються в інших районах області.

«З Корюківки, з Ніжина. Хочуть для себе, але, може, у них воно переросте в гурток. Може, зацікавляться, захочуть з дітьми займатися.»

Ігор каже – на моделюванні не зупинятимуться. Будуть залучати до співпраці дівчат, аби поєднувати в костюмах пластикові деталі та тканину.

«Плануємо провести в майбутньому комікон. Будемо й шити. Виникла думка спочатку надрукувати. Це моя думка. Підтримують діти чи ні. Підтримуєте? Так, звісно. На даний момент це дуже популярно.»

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи


Джерело: UA: Чернігів
24.06.2019
Close