Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Конфлікт Сербії та Косово: НАТО посилив патрулювання на кордоні

У понеділок, 27 вересня, війська НАТО посилили патрулювання у Косово біля прикордонних переходів, які перекрили серби, обурені забороною на в’їзд у країну автомобілів із сербськими номерами.

— Міжнародні сили з підтримки миру в Косово (KFOR) уважно стежать за ситуацією на всій території Косова і зосереджені на виконанні свого мандата. KFOR збільшили кількість і тривалість патрулів у всьому Косово, включаючи північну частину Косова, – йдеться в заяві сил.

Різке загострення напруженості між сторонами відбулося минулого тижня, коли Косово заборонило в’їзд автомобілів із сербськими номерами без тимчасової роздрукованої реєстрації.

Тоді серби з півночі Косово перекрили дві головні дороги біля прикордонних переходів. У відповідь на це Косово перекинуло спеціальні поліцейські підрозділи до двох прикордонних переходів. Напруженість між країнами спричинили занепокоєння з боку НАТО та ЄС.

Відповідно до заборони, всі водії з Сербії тепер повинні використовувати тимчасові друковані реєстраційні дані, дійсні протягом 60 днів.

Уряд Косово заявляє, що це відповідь на заходи, які в Сербії діють проти водіїв з Косово з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність від Сербії. Сербія не визнає незалежність Косово і тому має право вживати офіційних заходів, таких як реєстрація автомобілів.

Протистояння вже переросло в насильство – у суботу були атаковані дві будівлі міністерства внутрішніх справ на півночі Косово, зокрема офіс реєстрації автомобілів.

Поблизу кордону з Косово сербська армія розпочала навчання, а літаки ВПС Сербії стали патрулювати райони поблизу прикордонних переходів.

Сербія, яка втратила контроль над Косово після операції НАТО Союзна сила у 1999 році, відмовляється визнати незалежність своєї колишньої провінції. Наразі незалежність Косово визнали 116 країн, включаючи США та більшість країн ЄС. Відмовилися визнавати Косово: Іспанія, Словаччина, Греція, Кіпр, Вірменія, Грузія, Румунія та Україна.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-27 20:00:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин