Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Комунальники вакцинуються!

В Ніжині триває масова вакцинація усіх охочих вакцинами проти COVID-19. У середині липня Україна отримала чергову партію в два мільйони доз і зараз у нашому місті усі охочі без проблем можуть отримати щеплення.

З метою забезпечення себе певним захистом від важкого перебігу захворювання на коронавірус COVID-19 до вакцинації, препаратом Moderna, активно залучились працівники комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства”. Сьогодні, у міському Центрі Вакцинації, що розташувався по вулиці Батюка, 5, комунальники за власним бажанням отримали першу дозу американської вакцини, а вже через 28 днів отримають другу заключну, бо для повноцінної імунізації необхідно отримати саме дві дози цієї вакцини. Вакцинація проводилась кваліфікованою бригадою працівниць Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Moderna – це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Pfizer. Вона також містить молекули мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу. Потрапляючи в клітини людини, вона “вчить” їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Нагадаємо, що вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією з охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраілі, Японії та інших країнах.

Безперечно, вакцинація не гарантує, що вакцинований не захворіє коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті.

За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як от новий штам “Дельта”.

За останнім дослідженням канадських вчених, ефективність Moderna проти штаму “Дельта”, вперше виявленого в Індії, 72%. Це найвищий показник з-поміж інших вакцин, що брали участь у дослідженні, а це вакцини Pfizer та Oxford/AstraZeneca.

Unenizh.org.ua
2021-08-12 16:16:03