Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

«Кому війна, а кому – мати рідна»: робоча група Ніжинради перевіряє торговельні точки на предмет завищених цін

У народі кажуть: «Кому війна, а кому – мати рідна». Хтось готовий зняти з себе останню сорочку і віддати її заради перемоги над російськими окупантами, а деякі, як хижі звірі, полюють на «здобич» – намагаються хапонути якомога більше.

На жаль, такі випадки спостерігаються і серед місцевих хазяїв, які за шалені гроші продають вирощений врожай, і серед підприємців, які накручують ціни у рази.

У зв’язку з цим Розпорядженням міського голови від 14 березня створено робочу групу по запобіганню та виявленню актів привласнення гуманітарної допомоги, недопущення підняття цін на основні групи товарів та інших порушень.

Дана робоча група працює вже третій день. Перевірені десятки торговельних точок на предмет завищення цін на товари.

Як повідомила вчора, 17 березня, на засіданні оперативного штабу начальник відділу економіки та інвестиційної діяльності Ніжинської міської ради Тетяна Гавриш, переважна більшість підприємців з розумінням відносяться до ситуації, що склалася, тому ціни підняли у межах 10 гривень. І це зрозуміло: по-перше, зросла вартість пального, по-друге, дістатися до оптових баз стало важко та небезпечно.

На жаль, робочій групі не вдалося побувати в одному з магазинів, на який вказали ніжинці у соцмережі. Ціни на «хімію» тут завищені у рази. Торгова точка виявилася зачиненою. Але робоча група має намір повернутися туди ще.

Трапляються прикрі випадки, коли у магазинах торгують простроченою продукцією. Вчора представники робочої групи виявили м’ясо птиці, термін придатності якого закінчився майже місяць тому. Ще й ціна захмарна. На місце викликали представника Держпродспоживслужби. Продавчиня прострочку з прилавку прибрала.

Міський голова Олександр Кодола зауважив, що потрібно більш жорстко ставитися до подібних підприємців, особливо під час війни.

«Ніяких поблажок! Закон однаковий для всіх! Ще бракувало, щоб люди отруїлися або загинули через прострочку», — зауважив очільник міста.

Сьогодні, 18 березня, робоча група продовжила працювати на комунальному ринку. У переважній більшості ціни на олію, молоко, сільгосппродукти прийнятні. А от на яблука ціни шалені – 35-40 гривень. Тут черг майже немає.

Величезні черги – за м’ясом та ковбасою. Люди приходять зрання, стоять годинами, щоб отримати по 1 кг м’яса та сала. Саме стільки наразі продають в одні руки. Для зручності продукцію заздалегідь поділили на кілограмові порції.

За продажем стежать керівник ринку, продавці та… сама черга. Хай тільки хтось спробує взяти більше, ніж дозволено! Але… пробують. Займають відразу по дві черги. Декому вдається. Але дуже рідко. Як зазначила Т. Гавриш, людський фактор ще ніхто не відміняв.

Ціни – прийнятні: на м’ясо – 140-150 грн, на сало – 150-170 гривень. Люди задоволені, що місцева влада встановила норму на придбання продуктів: хай потроху, але дістається усім.

Представники робочої групи встановили між собою негласне правило: якщо комусь поступить «тривожний дзвіночок» від ніжинців про завищені ціни у торговельних точках, відразу повідомляти один одному. Інформація у соцмережі також є приводом для перевірок. Робоча група працюватиме і надалі. Адже наживатися на чужій біді – це ганебно.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук
Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-03-18 19:12:07

Магазин Автозапчастин м.Ніжин