Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кому підпорядковуються та які завдання виконують: що потрібно знати про ДШВ

В Україні триває повномасштабна війна, наші військові та народ демонструють неабияку силу та мужність, щоби протистояти російській навалі. ДШВ ЗСУ завжди діють першими на найбільш загрозливих напрямках, де потрібен високий рівень підготовки, мотивації та бойового духу. Що означає ця абревіатура, які завдання виконують бійці цього роду військ та кому вони підпорядковуються – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Як розшифровується ДШВ

ДШВ розшифровується як Десантно-штурмові війська. До 2012 року вони мали назву Аеромобільні війська (АеМВ), у 2012—2017 роках — Високомобільні десантні війська (ВДВ). До 2016 року рід десантних військ входив до складу Сухопутних військ.

До складу військ входять повітрянодесантні, аеромобільні та штурмові частини.

Що таке ДШВ

ДШВ – це окремий рід військ у складі Збройних сил України, призначений діяти як повітряний десант, а також для виконання бойових завдань у тактичному та оперативному тилу ворога.

Десантно-штурмові війська перебувають у постійній бойовій готовності і є наймобільнішим родом військ, який спроможний виконувати будь-яке завдання в різних умовах.

Історія створення ДШВ

Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ засновано у жовтні 2012 року на фондах Командування Сухопутних військ ЗСУ на базі управління аеромобільних військ Командування Сухопутних військ ЗСУ та розміщується на фондах управління 8 армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ місто Житомир.

З березня 2014 року особовий склад Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України залучається до участі в проведенні АТО/ООС, а з 24 лютого 2022 року – до заходів щодо відбиття збройного вторгнення військ РФ в Україну.

Кому підпорядковується ДШВ

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України є органом військового управління ЗСУ оперативного рівня, підпорядковується Генеральному штабу ЗСУ і призначене для управління безпосередньо підпорядкованими військовими частинами та визначеними угрупованнями військ.

Організаційно до складу ДШВ ЗС України входять:

  • Командування ДШВ ЗС України як орган військового управління оперативного рівня, що виконує функції генерування, планування застосування та управління діями військ;
  • бойові військові частини, військові частини бойового та логістичного забезпечення.

Що роблять ДШВ

Командування ДШВ ЗС України, як орган військового управління оперативного рівня, виконує функції генерування, планування застосування та управління діями військ.

ДШВ характеризується високою маневреністю та автономністю дій і призначений для швидкого розгортання з метою прикриття (оборони) окремих напрямків (районів), ведення наступальних (штурмових) дій, а також охоплення противника повітрям, ведення бойових дій у його тилу.

Особливостями частин та підрозділів ДШВ ЗСУ, що відрізняє їх від Сухопутних військ є насамперед висока мобільність, здатність швидко досягати визначених районів та рубежів, спроможність самостійно виконувати завдання в складних умовах обстановки, на будь-яких напрямках, високий рівень підготовки, мотивації та бойового духу.

Топ-операцій ДШВ за війну

Українські військові у складі ДШВ продемонстрували високі здібності у багатьох спецопераціях.

  • Лисичанськ, Савур-Могила, Міус та Степанівка

Влітку 2014 року десантники 95-ї бригади здійснили рейд бронетехніки на Донбасі. Він став найдовшим у новітній воєнній історії та тривав з другої половини липня по 10 серпня, пише BBC України.

За цей час рейдові загони пройшли більше 400 км, 170 з яких – з боями на території ворога. Десантники змогли під обстрілами організувати переправу через річку Міус для виходу з оточення інших підрозділів та відтягнули на себе значні сили окупантів.

Від 95-ї бригади у рейд вийшло близько 600 людей: два рейдові загони, угрупування артилерії та угрупування підрозділів забезпечення. На певному етапі залучили 1-й батальйон 30-ї окремої механізованої бригади. Це ще 400 бійців.

Першим серйозним протистоянням став бій під Лисичанськом 19 липня, в якому загинули п’ятеро десантників. Найважчими у рейді були бої за Савур-Могилу, Степанівку, а також наведення переправи через річку Міус.

  • Звільнення населених пунктів на Харківщині

У вересні 2022 року тодішні підрозділи 3 батальйонної тактичної групи 80 ОДШБр, яку згодом переформатували у 82 ОДШБр, доклали значних зусиль для деокупації населених пунктів у Харківській області.

Тоді українські десантники взяли участь у надскладних операціях, щоб звільнити населені пункти Оскіл, Яцківка, Піски-Радьківські, Борова та інші на Харківщині.

  • Участь у Курській операції

З 6 серпня 2024 року 82 окрема десантно-штурмова Буковинська бригада ДШВ ЗСУ доєдналась до проведення операції на території Курської області РФ. Вони мали переміститися у новий район для ведення наступальних дій, а саме на територію ворога.

– Підготовка до Курської операції розпочалася з кінця червня цього року. Дізналися ми про неї з розпорядження головнокомандувача. Прибули до нього, він зорієнтував нас та командира 80 бригади про подальші дії. З цього часу розпочалася підготовка особового складу, – розповів полковник, командир 82 ОДШБр Дмитро Волошин.

За словами підполковника, начальника штабу 82 ОДШБр Андрія Крисюка, планування операції відбувалося в окремому приміщенні без телефонів і будь-якого додаткового зв’язку. Це було обмежене коло осіб, оскільки підготовка велась у суворій секретності.

На думку молодшого лейтенанта, командира артбатареї Капрала, найбільший успіх Курської операції полягає в тому, що 82 ОДШБр виконала поставлене завдання.

Це була без перебільшення унікальна операція, подібних якій раніше не проводилося.

  • Бої за Білогорівку

Герой України, начальник відділення обʼєднаної вогневої підтримки штабу 80 окремої десантно-штурмової бригади Олександр Юрковський розповів про бої за Білогорівку, коли противник сунув з усіх боків. Українські військові повинні були не дозволити ворогу переправитися через берег.

– Ми обстрілювали переправу, робили в ній дірки. І коли техніка заїздила на понтон, просто тонула. Були випадки, коли танки завалювалися на понтонах. Горіло в окупантів багато техніки, російські військові з пораненнями намагалися переплисти берег і теж тонули. У росіян були колосальні втрати. Тоді ми знищили близько 170 одиниць техніки, – каже він.

  • Знищення елітної бригади РФ

У жовтні українські десантники знищили штурмову групу “елітної” російської 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту у Курській області.

– Це були виродки зі 155 бригади морської піхоти тихоокеанського флоту, які особливо люблять хизуватися своїми “подвигами”. А саме: знущанням з полонених, а також розстрілів тих українських військовослужбовців, хто опинившись в безвиході, здався в полон. Полонених в усьому світі захищає право війни – Женевські конвенції, – розповіли у Telegram ДШВ ЗСУ.

ДШВ України сайт

Адресу сайту ДШВ ви можете знайти за посиланням.

Що таке Друзі ДШВ

Друзі ДШВ – всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: ДШВ/Getty Images

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-21 08:20:00