Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Комп`ютерний геній з Чернігівщини отримав «термін» за спробу втечі з СІЗО

Комп`ютерний геній з Чернігівщини отримав «термін» за спробу втечі з СІЗО

5 років за гратами – такий вирок Новозаводський суд Чернігова призначив 16-річному Родіону Кашпуру зі Сновська за спробу втечі з СІЗО та напад на конвоїра.

Як повідомляють чернігівські ЗМІ, його, 19-річного Максима Боркуна та 22-річного Руслана Тимошенка звинувачують у груповому вбивстві 24-річного Олександра Клементьєва з села Тихоновичі (Сновщина). Усі троє і раніше потрапляли у поле зору поліції. Судові засідання тривають понад рік.

28 січня минулого року убитого знайшла прибиральниця неподалік сміттєвих контейнерів Сновського професійного училища лісового господарства. Обличчя спотворено, ліве око витекло, передні зуби вибиті, зламана рука та ребра, синці та садна по усьому тілу. Нещасний помер від крововиливу у мозок. Підозрюваних у звірячому вбивстві невдовзі затримали. За інформацією родичів Олександра, на «розбірку» до училища трійця прийшла, аби розшукати того, хто образив якусь дівчину. Щоправда, у суді обвинувачені пояснити причину розправи не змогли – мовляв, були нетверезі, ось і чіплялися. Боркун ще й знімав все на телефон, а страшні світлини надсилав сестрі. І хоч справа є резонансною, вироку досі немає. На засідання пресу не допускають.

Батько не вірить у причетність Родіона до моторошного вбивства. Він один виховував сина, відколи тому виповнилося 2 роки. Саме тоді матір пішла з родини. Аби хлопець не почувався сиротою, нічого не шкодував. З 1-го класу школи той вже займався кікбоксингом. Потім закінчив комп’ютерні курси.

А далі його визнали вундеркіндом. Ще б пак: у 13-річному віці був адміністратором компанії «Microsoft», створив свій YouTube-канал, набрав сотню тисяч підписників. Заробляв гроші в інтернеті, аби віддячити батькові. Увійшов до кіберспортивної команди України. Став учасником різних творчих конкурсів обласного та загальноукраїнського рівня. Виборов чимало грамот, кубків, медалей. Його ім’я – у книзі «Майбутнє Чернігівщини — талановиті діти».

Та, мабуть, перехідний період від дитини до підлітка дався взнаки. Несподівано для багатьох після 9 класу хлопець відмовляється від «казкового майбутнього» програміста на користь кухаря. Тобто, вступає до вказаного училища. Опиняється у середовищі «поганих хлопців».

Свої таланти Родіон розвивав навіть в СІЗО – малював. Мало хто розумів, що за картини. Романтики і сліду не було: плани камер, схема ізолятора.

1 липня торік інспектор вів Родіона і його співкамерника до лазні. В підземному переході, де немає камер, хлопці напали на конвоїра (Родіон – із заточкою). Збили інспектора з ніг, відібрали ключі і стали тікати. Поки намагалися відчинити низку дверей, той вмикнув «тривожну» кнопку.

Наряд затримав їх за 2 хвилини. Горе-втікачі отримали 5 діб карцеру.

Тепер колишній вундеркінд має судимість. Його співкамерник відбувся переляком – ще замалий для кримінальної відповідальності за такий «подвиг».

Джерело: Gorod.cn.ua

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
03.08.2021

Залишити відповідь