Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Компенсація українцям втраченого житла: у ВР напрацювали законопроєкт

У Верховній Раді напрацювали законопроєкт щодо компенсації українцям втраченого житла внаслідок повномасштабної війни Росії проти України.

Про це повідомила голова партії Слуга народу, народний депутат Олена Шуляк під час брифінгу.

Держава готується забезпечувати українців компенсацією за пошкодження та знищення їхнього житла під час війни. Зокрема, йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. м, а не грошей. Відповідний законопроєкт №7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, вже зареєстрований у ВР.

– Люди, які втратили своє житло, домівки яких зруйновані або пошкоджені, обов’язково мають зареєструватися через додаток Дія. Вони матимуть право на отримання компенсації. Ініціатива стосується житлових приміщень громадян України, – зазначила Шуляк.

Депутат також висловила сподівання, що така ініціатива допоможе й у зборі інформації для подальшого використання відповідних доказів в судових позовах до Росії – щодо компенсації нею збитків.

– Цим законопроєктом ми передбачили також, що людина зможе обирати місто, де хоче оселитися. Тобто якщо квартира була в Харкові, то власник зруйнованого житла зможе обрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі, – додала вона.

Шуляк зауважила, що близько 10 млн українців з початку повномасштабної війни Росії проти України були вимушені залишити свої домівки. Частина з них залишила Україну, а частина – близько 6 млн, з яких понад 2 млн дітей, – залишаються в Україні і є внутрішніми переселенцями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-30 19:38:21

Магазин Автозапчастин м.Ніжин