Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Компенсація тарифів на опалення: мер Чернігова та секретар РНБО «почули один одного»

Компенсація тарифів на опалення: мер Чернігова та секретар РНБО «почули один одного»

1 листопада чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов обговорили можливість компенсації з боку держави тарифів на газ для опалення чернігівців.

Про це сьогодні, 2 листопада, на розширеній нараді у мерії повідомив очільник міста.

«Я очікував формат інший. Було витримано абсолютно нормальний діалог. Сторони почули одне одного. Ті аргументи, які я наводив в частині опалювального сезону, вони є об’єктивними. І сторона державної влади це визнала», – заявив Владислав Атрошенко.

Він також підтвердив готовність відстоювати міський бюджет. Йшлося про розподіл державних коштів на потреби області та постанову уряду про це від 28 жовтня.

«Чернігівська область отримала 3 мільйони із 200 розподілених державних видатків. Це ж яскравий приклад. Це несправедливо. Треба хоча б у 3 рази більше. Відверто кажучи, це вже смішно», – зауважив міський голова.

Нагадаємо, напередодні він у себе на сторінці в Facebook анонсував зустріч з Олексієм Даніловим. Мер очікував, що уряд піде на поступки – запропонує додаткові варіанти компенсації різниці в тарифах. В іншому випадку він пророкував місту інфраструктурний колапс: мовляв, доведеться урізати видатки на бюджетників, аби підтримати теплогенеруючі підприємства. Свої аргументи міський голова навів не лише у розмові з секретарем РНБО, але і в зверненні до чернігівців.

Раніше, 29 жовтня, під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад в Одесі Президент України Володимир Зеленський заявив, якщо міський голова Чернігова не зможе впоратися з тарифним питанням самостійно, до його розв'язання долучатиметься центральна влада. 

Так він відреагував на слова керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка, що Чернігів  єдине місто в Україні, де місцева влада поки не може забезпечити незростання тарифів на опалення. 

 29 жовтня на засіданні робочої групи у міськраді схвалили проект нових тарифів на опалення у Чернігові. Згідно нього, тарифи збираються підвищити на 37 відсотків для «Облтеплокомуненерго» та на 7 відсотків для ТЕЦ. Головна причина підвищення тарифів — ріст ціни на газ. 

12 жовтня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на нараді публічно пообіцяв, що жодного рішення виконкому на підвищення тарифів не буде, а різницю в тарифах тепловикам покриватимуть з міського бюджету.

Вже за тиждень, 19 жовтня, він допустив підвищення тарифів на тепло. Головна причина — треба близько 140 мільйонів гривень з міського бюджету, щоб покрити різницю у тарифах. 

30 вересня Владислав Атрошенко не підписав меморандум між «НАК «Нафтогаз» та головами громад щодо тарифів на тепло. Згідно з ним, місцева влада мала не підвищувати тарифи до кінця опалювального сезону. Покривати різницю мали з бюджету громад, яким в якості компенсації Кабмін запропонував залишити додаткові 4 відсотки податку на доходи фізосіб та понад 13 відсотків акцизу з пального. 

Як розповів Владислав Атрошенко, він не підписав цей меморандум, бо платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
02.11.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь