Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Компенсацію за зруйноване житло на Донбасі можуть виплатити за 3-4 роки

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук прогнозує, що за три-чотири роки держава зможе здійснити компенсацію за все житло, яке було зруйновано через війну на Донбасі, викликану збройною агресією РФ.

 – За нашою інформацією, близько 700 будинків повністю зруйновано. Такі дані ми отримуємо від Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій, які з 2014 року фіксували ці руйнування під час обстрілів та вибухів, – сказала Голованчук.

За її словами, це не остаточна цифра, та як частина будинків була відновлена ​​за рахунок власних коштів або міжнародних організацій, є частина будинків, до яких не можуть дістатися, так як вони знаходяться безпосередньо на лінії розмежування. Окрім того, не всі зруйновані об’єкти були зареєстровані, як житлові будинки.

Також Голованчук повідомила, що на 2021 рік за цією програмою передбачається виділити 114 млн грн, що дозволить за три-чотири роки провести повну компенсацію.

 – Я розумію, що для більшості людей, втрата майна і іноді втрата рідних в цих будинках не може бути обчислена жодними сотнями тисяч гривень. Але підкреслю, що через цю процедуру компенсуються втрачені майнові права. Тобто, мова йде не про заміну житла, а про компенсацію за сам факт його втрати, – додала заступник міністра.

Перші вісім заявників у Луганській області і дев’ять заявників у Донецькій області отримають компенсацію за зруйноване житло у результаті збройної агресії РФ. Відповідні рішення вже ухвалили на комісіях з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири), яких зруйновані в результаті війни на Донбасі.

2 вересня 2020 року Кабмін затвердив порядок виплати компенсації за зруйноване житло.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-25 11:57:50