Місто і регіон

коментар працівника КП “ВУКГ” – ПравдаТУТ Ніжин

Справа з ніжинським дубом-старожилом набула неабиякого розголосу. На захист велетня від спиляння піднялись небайдужі журналісти, активісти міста, поліція. Після тривалої мовчанки свою позицію виявили бажання висловити й на комунальному підприємстві «ВУКГ».

Працівники підприємства зустрілись із нашим фотокореспондентом Ігорем Волосянкіним. Вони наголошували на тому, що інформація в статті “Жолуді чи гроші? Ніжинці врятували 300-літнє дерево від спиляння”  – перекручена й неправдива. Проте конкретних фактів недостовірності інформації навести не змогли.

На зустрічі домовились про те, що наше видання опублікує коментар комунального підприємства «Виробничого управління комунального господарства», працівники якого намагалися спиляти дерево.

Журналістка “Правда ТУТ. Ніжин” зв’язалась із Сергієм Гриценком – депутатом міськради, працівником “ВУКГ”. Він був на місці події й представляв підприємство 10 квітня, під час спроби спиляти дерево. Чоловік розповів,  із чого все почалось, говорив, що дуба пиляти ніхто не збирався – лише обстежити й за необхідності підрізати сухі гілки. По закінченню розмови Сергій Гриценко попросив відіслати фото тексту з коментарем йому на “Viber” перед тим, як публікувати, щоб для нього не було “несподіванкою побачити неправильно протрактовані слова”.

Домовились. Журналістка висилає співрозмовнику фото тексту, проте Сергію Гриценку видалось, що в тексті багато “зайвої інформації”. Чоловік наполягає про зустріч, щоб поговорити про зміст статті. Журналістка наголосила, що текст видаляти чи писати новий ніхто не буде. Велася мова про коментар, і не більше. Тоді Сергій Гриценко наполягає почекати з публікацією до понеділка – сам підготує текст та скине журналістам.

У вівторок вранці журналісти “Правда ТУТ. Ніжин” отримують коментар Сергія Гриценка від імені КП “ВУКГ”.

“Коментар для Правда ТУТ”

Перш за все, слід зазначити, що комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» займається видаленням аварійних, сухих, небезпечних для життя та майна мешканців дерев. Видалення виконується, як по замовленням від УЖКГ та Б на муніципальних територіях, так і від пересічних мешканців на приватних територіях.

Приводом для видалення дерева дуб за адресою: вул. Братів Галицьких (Косіора), 1/1 стали неодноразові звернення та прохання мешканки, що проживає на території, де цей дуб стоїть та несе загрозу життю мешканців і поступово та систематично нищить там приватну власність. Попередньо мешканка зверталась до Управління ЖКГ та Б з цього питання та отримала офіційну відповідь, що згідно постанови №1045 Кабінету Міністрів «спиляння дерев на приватних земельних ділянках проводиться за рішенням власника земельної ділянки без сплати відновної вартості». Після цього було написано декілька заяв до КП «ВУКГ» про замовлення послуги з видалення дерева на платній основі ,після чого працівники підприємства виїхали, щоб виконати замовлення. При приїзді на місце видалення, працівники стикнулись з перешкоджанням виконання замовлення зі сторони активістів з так званої «зеленої комісії». В результаті чого виконання робіт було скасовано, для більш детального уточнення територіальної приналежності дерева”.

Більше питань, ніж відповідей. Якщо дерево обстежувалось, та ще й на безоплатних умовах, то чому одразу виїхала силена-силенна техніки? Чи всі громадяни можуть дозволити собі таку оперативність у співпраці з “ВУКГ”? Бачачи активність депутата Гриценка, який так завзято боліє душею  за благоустрій міста та його жителів, можемо порекомендувати містянам, які роками добиваються спиляння дерев, звернутися до нього у вирішенні наболілих питань. У якомусь розумінні це може видатись певною провокацією для всіх людей. Але це так чи інакше дасть відповідь,  чи дійсно працівники КП “ВУКГ”, керівництво згаданого підприємства та депутати, що працюють там, готові до альтруїстичних вчинків так, як вони себе позиціонують у цьому коментарі.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групиДжерело: nizhyn.pravdatut.ua
Close