Україна і світ

Команда Зеленського має намір провести перепис населення, щоб став можливим “аудит держави”, – Стефанчук

За словами ідеолога команди новообраного президента, до процедури перепису населення буду залучати міжнародні інституції

Джерело: 112.ua

Команда Зеленського має намір провести перепис населення, щоб став можливим "аудит держави", - Стефанчук

Команда новообраного президента України Володимира Зеленського має намір в перші 100 днів провести “аудит держави”, щоб зрозуміти, в якому стані вони отримують державу. Про це ідеолог команди Зеленського Руслан Стефанчук заявив в ефірі “112 Україна”.

“Блискуче питання (про перепис населення, – ред.) і він у нас стоїть одним з перших. Тому, що ми почали з того, що станом на сьогодні ніхто не розуміє, що в державі є, і хто є в державі. Для того, щоб робити будь-які перетворення, ми повинні знати людський ресурс, фінансовий ресурс і часовий ресурс. Станом на сьогодні  – у нас в програмі це вписано і це те, чим ми займемося в перші 100 днів – це оголошення аудиту держави,  ми повинні зрозуміти, в якому стані сьогодні переходить держава”, – заявив Стефанчук.

За його словами, команда Зеленського, буде залучати і українські інституції, на яких покладено цей обов’язок законом і обов’язково міжнародні інституції.

Новини за темою: Кенія у 2019 році проведе перепис населення з використанням смартфонів

“Зрозуміло, не в усіх сферах ми можемо залучити міжнародні інститути, тому що це пов’язано з державною таємницею. Але для нас важливо сьогодні зрозуміти, який стан фінансових обов’язків в Україні, стан інфраструктури в Україні, стан міжнародних зобов’язань, де ми, в якому світі, і що дуже важливо, про що говорив глядач, скільки реально людей в Україні”, – прокоментував Стефанчук.

За словами ідеолога команди Зеленського, від результатів перепису населення залежить і кількість депутатів у Верховній Раді, соціальні програми та інші.

“Це ж не нормально, що у нас сьогодні – ми навіть не знаємо не те що скільки людей, а скільки людей мають якісь правові статуси, тому що якщо ви заглянете в будь-яку обласну адміністрацію, ви побачите, що там половина людей, які мають інвалідність другої групи, чорнобильці, так далі – люди, які ніколи там не були. Нам потрібно провести аудит, і тільки після цього ми можемо чесно  з народом почати дискусії, як її розвивати”, – додав Стефанчук.

За станом на початок 2017 року населення України становило понад 42,58 млн осіб, а на початок 2018-го скоротилося майже до 42,39 млн чоловік.

Новини за темою: Чому влада не хоче проводити перепис населення

Єдиний перепис населення незалежної України пройшов в грудні 2001 року. Згідно з її результатами, у країні налічувалося 48,457 млн жителів. Новий перепис спочатку планували провести в 2012 році, але переносили його три рази: на 2013-й, 2016-й і 2020 рік.

У липні 2018 року Кабмін доручив Держкомстату провести в грудні 2019 року пробний перепис населення.

Новини за темою: Тягнемо як можемо: Навіщо Україні проводити перепис населення

За прогнозами ООН, озвученим в січні 2018 року, до 2050 року населення України скоротиться на 18%.

До речі, за сьогоднішніми даними Держстату, населення України за 3 місяці скоротилося майже на 74 тисячі.

Джерело: www.112.ua