Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Коли можна вакцинуватися від Covid-19 бустерною дозою – МОЗ

В Україні тепер кожен дорослий громадянин може отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу. Щеплення можна зробити після шести місяців від другої дози.

Про це повідомив головний санітарний лікарі Ігор Кузін у соціальних мережах. За його словами, дослідження свідчать, що бустерна доза посилює захист від Covid-19, який згасає з плином часу.

Особливо це актуально в контексті захисту від нового штаму Омікрон. Згідно з дослідженнями, що введення ревакцинальної дози наближає до 90% ефективність вакцини у запобіганні госпіталізації.

– Тепер всі, хто вже отримав повний курс щеплення, зможуть отримати бустерну дозу, якщо з часу завершення курсу пройшло шість місяців. Оптимальний термін для введення бустерної дози складає від шести до дев’яти місяців, – каже Кузін.

Санлікар наголосив, що перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам. Йдеться про Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною людина щепилась раніше.

Тим, хто пройшов повний курс щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotec, рекомендується отримати бустерну дозу вакциною Pfizer. Щепитися бустерною дозою можна у будь-якому пункті щеплення чи центрі вакцинації.

Також передбачено отримання нового Covid-сертифікату на основі бустерної дози. Він діятиме 270 днів з дати щеплення. Можливість згенерувати його стане доступна наприкінці січня.

Джерело: Ігор Кузін 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-06 15:45:41

Магазин Автозапчастин м.Ніжин