Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Коли і за яких умов запустять громадський транспорт у Чернігові

Коли і за яких умов запустять громадський транспорт у Чернігові

Громадський транспорт у Чернігові запрацює у другій-третій декаді травня.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на міського голову Чернігова Владислава Атрошенка.

Нині на 9 тимчасових маршрутів можуть вийти від 60 до 65 автобусів – втричі менше, ніж до російського вторгнення.

Головні проблеми, які заважають запустити роботу транспорту зараз – подорожчання пального і його дефіцит, брак водіїв та відсутність розуміння, які гроші отримають перевізники за свою роботу.

«Питання стоїть дуже просто – дай грошей і все буде добре. І в транспортників так само – дай 7 мільйонів», – говорить Влалислав Атрошенко.

До російського вторгнення у Чернігові щоденно в рейс виходили 180 автобусів і 65 тролейбусів. Нині ж той максимум, який зможуть вивести на маршрут – 60 автобусів, а поетапне відновлення роботи тролейбусів розпочнеться не раніше, ніж за місяць.

Перевізник Володимир Козир має один із найбільших автопарків у Чернігові – до російського вторгнення він щодня випускав в рейс 90 автобусів. На територію підприємства за час бойових дій двічі прилітали снаряди – пошкодження отримали близько 3 десятків машин.

Через це, а також через відсутність газу метану, на яких їздить частина автобусів, він може випускати лише дизельні автобуси – їх близько 30. Володимир Козир пояснює: понад 7 мільйонів гривень на місяць, які просять перевізники – це сума, яку розрахувало управління транспорту.

Ці гроші треба на ремонт транспорту, паливо та інші видатки. Володимир Козир додає – за вартості квитка у 8 гривень їм їздити невигідно. Натомість готові возити безкоштовно для людей за умови, якщо перевізники отримають понад 7 мільйонів. Допомогти, на його думку, має держава.

«Бізнес в Чернігові не працює, бюджет не наповнюється, а перевезення в Чернігові треба організувати. Держава повинна допомогти в організації перевезень. На воєнний час найоптимальніший варіант був би організувати безкоштовні перевезення, але держава в цьому питанні має допомогти. Це не такі колосальні гроші».

Зі слів Владислава Атрошенка, нині тривають перемовини з перевізниками з приводу того як запустити роботу транспорту.

Він не виключає, що частину грошей з міського бюджету перевізникам таки компенсують, а також підвищать вартість проїзду:

«Якась суттєва допомога позапланова. Я не виключаю, що її треба буде робити. Ціна може бути 10-12 гривень».

Фото з мережі

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
03.05.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь