Україна і світ

Коломойський і Герус намагаються знищити зелену енергетику в Україні, – журналіст

Через війну проти зеленої енергетики, яку в Україні ведуть окремі олігархи та пов’язані з ними народні депутати, наша держава ризикує нарватися не тільки на багатомільйонні штрафи, а й потрапити в нову енергетичну залежність від Росії. Про це у себе у Facebook пише журналіст Сергій Руденко.

“У свій час, слідуючи загальноєвропейському тренду, було прийнято рішення розвивати “зелену” енергетику. Згідно стратегії частка “зелених” кіловат в 2035 році має досягти 25% у загальному енергобалансі. Сьогодні до цих показників нам ще далеко, але вже існує стійка тенденція – інвестори зі всього світу почали вкладати в розвиток “зеленої” енергетики України”, – пише він.

Як зазначає журналіст, важливу роль у цьому процесі відіграє стимулюючий “зелений” тариф, сплату якого гарантувала держава. Інвесторам вигідно вкладати гроші в українську енергетику: розвивати інфраструктуру, оновлювати енергомережі, створювати нові робочі місця. Однак сьогодні ж олігарх Ігор Коломойський всіляко намагається домогтися скасування стимулюючого тарифу для “зелених” кіловат. Його підтримує голова парламентського комітету з енергетики Андрій Герус.

“Що буде, якщо буде скасовано “зелений тариф”? Ціна на електричну енергію для Коломойського (підприємств належать олігарху) знизиться. Але почнуться суди – адже інвестори вкладали гроші в Україну під певні умови, і ці умови в односторонньому порядку раптом відміняють. І тоді вже Україні доведеться відшкодовувати мільярдні збитки”, – попереджає журналіст.

Сергій Руденко також нагадав, що всі об’єкти традиційної енергетики в країні будувалися ще в радянський час, терміни їх експлуатації закінчуються.

“Грошей на комплексну модернізацію треба більше, ніж на розвиток “зеленого” енергетики. Якщо не створювати альтернативи, дуже скоро ми будемо змушені купувати не тільки газ, але й електроенергію. У кого – У Росії, за тією ціною, яку вона встановить. Тому платити менше українці за світло не стануть, інвестклімат в країні буде знищений, а у Москви з’явиться нові важелі впливу на Київ”, – зазначив він.

Сергій Руденко впевнений, що так само, як і з “ПриватБанком”, ситуація навколо зеленої енергетики – це той індикатор, за яким західні партнери України оцінюють, чи реально нова влада дбає про інтереси держави або просто виконує забаганки олігарха Коломойського.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close