Україна і світ

Коли насправді припинила існування коаліція

Коли насправді припинила існування коаліція

17 травня партія “Народний фронт” заявила про свій вихід з парламентської коаліції. Після цього голова парламенту Андрій Парубій офіційно заявив, що коаліція припинила своє існування. Однак низка експертів стверджує, що коаліції як такої не існує ще з 2016 року. Чи відповідають дійсності такі заяви і на що вплинуть дії “Народного Фронту”?

Кандидат юридичних наук, адвокат Василь Мірошниченко у коментарі 24 каналу пояснив, що вихід НФ з коаліції – це спроба затягнути розпуск парламенту. Вони сподіваються, що відлік розпаду коаліції буде рахуватися з цієї дати. Тобто зараз починається відлік на 30 днів для того, щоб сформувати нову коаліцію.

Проте, за словами експерта, не факт, що новообраний президент погодиться з цим терміном, оскільки є рішення суду, яким ще у березні зобов’язали Парубія надати поіменний список парламентської коаліції і він цього не зробив. Тому можна також вважати, що з того моменту коаліція не існує. Отже, вдасться їм затягнути, чи ні – питання спірне. 

З 2016 року є ситуативна більшість, а коаліції немає. Тому що коаліція має утворюватися фракціями. Дві фракції були, однак кількість депутатів у цих фракціях не становила 226. Тобто інших добирали за рахунок позафракційних і так далі, але списку коаліції ніколи не оприлюднювали. Тому чи була вона, чи не було – важко сказати,
– говорить Мірошниченко.

Він додав, що говорити про те, що юридично все було правильно – важко. Однак, оскільки Володимира Гройсмана було обрано прем’єр-міністром (а висувати кандидатуру на цю посаду і підтримувати може лише коаліція), то варто виходити з того, що на той момент коаліція була. Зазначати, що він був обраним незаконно, ми не можемо.

Дивіться відео: як у “Народному фронті” пояснюють свій вчинок

Коли насправді припинила існування коаліція

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2019