Колектив інфекційного відділення Ніжинської міської лікарні знає, що таке справжнє пекло

Так вже склалося, що поняття «інфекційне відділення» викликає у переважної більшості з нас негативні емоції. Водночас ми чудово розуміємо: без інфекціоністів нам не обійтися! Особливо цінного змісту їхня праця набула за останні три роки — вони рятують наші життя від ковіду.
Несподіваний викрутас долі на тиждень вклав журналіста Nizhyn Post на лікарняне ліжко інфекційного відділення Ніжинської міської лікарні. На щастя, хвороба вже відступила, і можна поділитися враженнями від пережитого. Заздалегідь окреслимо: жоден медпрацівник не знав, що журналіст стала одним з пацієнтів відділення.
Аби полегшити біль, людина готова на все. Особливо у вечірній час, коли насувається ніч, а попереду — невідомість. У перший же вечір журналіст спочатку запропонувала медпрацівникам гроші на ліки. Відмовилися. Пізніше, відчувши на собі добре ставлення з боку середнього медперсоналу і санітарочки, автор оповіді запропонувала їм невеличку подяку у гривнях. Навіть слухати не схотіли. Посилались на гідну і стабільну зарплату. З таким прикладом непохитності медпрацівників журналіст зітнулася ВПЕРШЕ у своєму житті!
Пізніше дану ситуацію ми обговоримо із завідувачем інфекційного відділення Наталією Вікторівною Боришкевич. Вона лише усміхнеться у відповідь: «Так, у нас не прийнято брати гроші з пацієнтів. Необхідними ліками наше відділення забезпечене повністю. Антибіотики, розчини для крапельниць є у достатній кількості. Пацієнт може придбати ліки за свій рахунок лише у тому випадку, коли має бажання підлікувати супутнє захворювання. Найвища нагорода для нас — коли людина одужала і подякувала від чистого серця».
Особливо вдячні хлопці, які попадають на лікарняне ліжко з передової. Нещодавно в інфекційному відділенні перебували військові з-під Бахмуту. На запитання лікарів, чи всім задоволені, відповідали, що дуже щасливі підлікуватися і відпочити у комфортних умовах з привітним медперсоналом.
Так і є. Умови в інфекційному відділенні Ніжинської міської лікарні комфортні настільки, наскільки можливо їх забезпечити у старій будівлі. Тут тепло (встановлено пластикові вікна), чисто і зовсім немає запахів, як в деяких відділеннях лікарень. Ні, зовсім не тому, що хворі їх не відчувають через хворобу. А через постійні вологі прибирання та санобробку.
Взагалі інфекційне відділення нагадує вулик, де ведеться безкінечна кропітка робота, і у кожної бджілки-трудівниці своє завдання.
Робочий день у медперсоналу триває цілодобово, адже тяжкохворі потребують постійного догляду. Приблизно о шостій годині ранку вулик оживає: розпочинаються прибирання, підготовка до сніданку і процедур. До пацієнтів «бджілки» заглянуть неодноразово, щоб поцікавитися станом здоров’я і побажати доброго ранку. Десь о 9-й на порозі палати з’явиться привітна роздавачка і ласкаво запросить до сніданку. А потім ще двічі протягом дня — на обід та вечерю.
«Наша Аня — Анна Семишкур — нікого не залишає поза увагою. Її завдання — нагодувати пацієнтів. Тяжко хворих годує з ложечки», — зазначає завідувач відділення Наталія Боришкевич.
У цьому місці доречно згадати ще й про колектив харчоблоку, який очолює Лариса Олексіївна Чернишева. Робочий день дівчат розпочинається на світанку, коли переважна більшість з нас ще доглядає останній сон. Щоранку вони заступають на чергування по кухні, щоб смачно нагодувати сотні пацієнтів лікарні. Це теж важка праця. Щира подяка «бджілкам» з харчоблоку.
Далі за розкладом в інфекційному відділенні лікарський обхід. Нині цей захід суттєво відрізняється від тих, що існували у радянський період — тоді до нього готувалися так, ніби до медзакладу їде сам президент.
Лікарі Наталія Вікторівна Боришкевич і Людмила Миколаївна Шимко у захисних костюмах схожі на космонавтів: небезпека перш за все! Вони спілкуються з пацієнтами на рівних — спокійно і врівноважено. Інколи це нелегко, адже у кожного пацієнта свій характер і забаганки. Даються взнаки чималий досвід і професіоналізм лікарів: і Наталія Вікторівна, і Людмила Миколаївна працюють в інфекційному відділенні не один десяток років…
Ближче до обіду активізуються медсестри — розпочинається етап крапельниць, уколів та інших процедур. Трапляється, дівчатам і оком моргнути ніколи: тільки-но встановили крапельницю в одній палаті, як вже голосують із сусідньої: «Агов, сестрички! У нас розчин закінчується!» І так — без перестанку. Медсестри літають по коридору, як бджілки, допомагають одна одній, підтримують пацієнтів усмішками та добрим словом.
«Нині в інфекційному відділенні працюють 30 людей. Колектив у нас дружний і злагоджений. Працює взаємовиручка. Окрема подяка колезі Людмилі Миколаївні Шимко, старшій медсестрі Олені Єгоровні Коваленко, сестрі-господарці Надії Петрівні Федоренко. Дякую кожному за роботу. Разом ми пережили складні часи пандемії. А рік тому несподівано опинилися у вирі повномасштабної війни…», — зауважує Н. Боришкевич.
Під час активних бойових дій колектив інфекційного відділення працював у звичному режимі, хоча, зізнаються дівчата, було страшно. Вороги могли вгатити по лікарні будь-якої миті. З першого дня повномасштабного вторгнення виписали додому тих пацієнтів, хто хворів у легкій формі, тяжкохворі залишилися. Коли лунали сигнали повітряної тривоги, медпрацівники спускали їх до укриття. На якийсь час ковід причаївся. Тоді захворюваність суттєво зменшилася.
З прийдешньою весною ковід розпочав нову атаку на виснажених війною українців. Щодня кількість хворих зростає. Нині в інфекційному відділенні перебуває 21 пацієнт. У 19 з них — ковід. На минулому тижні чотири пацієнти знаходилися на кисневій підтримці, на цьому — двоє. Лікарі вважають це вже звичним явищем — майже всі інфекційні хвороби загострюються навесні та восени.
Це сьогодні медпрацівники говорять про ковід як про звичайну хворобу. А от три роки тому, коли пандемія охопила світ, було непереливки. Підступна хвороба унесла тисячі життів, в тому числі й жителів Ніжинської громади.
«То було справжнісіньке пекло. Хворих доставляли без перестанку. Їх було так багато, що довелося додатково задіяти ще кілька відділень міської лікарні. З перших днів пандемії в опорні медзаклади Ніжина і Чернігова везли не тільки ніжинців, а й жителів навколішніх сіл, інших районів. Завдяки керівництву лікарні і міській раді, киснем інфекційне відділення було забезпечено завжди і в повній мірі. Але спочатку кисень був тільки у балонах, які треба було заносити у приміщення. Щоб кисень відтаяв, вигадували різні способи. Ми буквально збивалися з ніг. Але ж працювали», — згадує завідувач інфекційного відділення Наталія Боришкевич.
Сьогодні ситуація вже не та, що була раніше. Лікарі навчилися протистояти підступній хворобі. Тепер кисень до ліжок поступає з великої ємності, встановленої на території лікарні. Для надання повного спектру медичних послуг в наявності є необхідне медичне обладнання. Встановлено душову кабіну, облаштована палата для людей з обмеженими можливостями, санвузол. Всі 30 ліжок з матрасами — новенькі.
Нині в інфекційному відділенні готові приймати з коронавірусною хворобою навіть діточок. Бо в лікарні тепер є свій дитячий реаніматолог Михайло Валентинович Білоконь.
«Звісно, хочеться, щоб інфекційне відділення з часом переїхало в гарне, сучасне приміщення. Щоб наші пацієнти не тулилися в невеликих палатах. Але поки радіємо тому, що є. Особливо нині, в умовах війни», — наголошує Наталія Вікторівна.
Нині медперсонал інфекційного відділення продовжує добросовісно виконувати свою роботу. Найкращий показник — виліковані пацієнти. Ось кілька яскравих прикладів.
Два роки тому медпрацівникам вдалося витягнути з того світу 64-річну жінку, яка 78 днів (!) перебувала на балонному кисню. Коли вона прийшла до тями, то заново вчилася стояти і ходити. Але ж вижила! Як і два пенсіонери — чоловік і жінка, які мали понад 90% враження легень. Вдячна пацієнтка, коли одужала, присвятила своїм рятівникам у білих халатах щемливі вірші…
До категорії вдячних пацієнтів тепер приєдналася і журналіст Nizhyn Post. Безмежна подяка вам, медичні працівники, за ваші золоті руки і чуйні серця. Бережи вас, Боже!
Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова
Фото автора
Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!
Джерело: uezd.com.ua
2023-03-24 10:37:03