Україна і світ

Коболєв: Переговори про новий газовий контракт зможуть розпочатися після розмови Зеленського з Путіним

Ймовірно, переговори про новий контракт з Росією почнуться в червні

Джерело: 112.ua

Коболєв: Переговори про новий газовий контракт зможуть розпочатися після розмови Зеленського з Путіним

Переговори щодо нового газового контракту між Україною і Росією зможуть відновитися лише після інавгурації нового президента України Володимира Зеленського та його розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це заявив глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в ході Міжнародної інвестиційної конференції “Game of thrones: final season?” в Києві, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Сторона офіційно повідомила, що буде говорити тільки після того, як новий президент вступить на посаду і відбудеться розмова між паном Зеленським та паном Путіним. Ми чекаємо цієї події. Думаю, можливо, ці переговори поновляться в червні”, – заявив він.

Коболєв зазначив, що ключовий вплив на результати переговорів буде мати Німеччина, з рішеннями якої безпосередньо пов’язаний запуск “Північного потоку-2”, подальші санкції проти РФ і здатність “Нафтогазу” продовжувати судовий позов проти “Газпрому” компенсації за 12 млрд долларів у разі не підписання нового транзитного контракту.

Як відомо, 1 січня 2020 року завершується 10-річний транзитний контракт між НАК “Нафтогаз України” та російським “Газпромом”.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв 2 квітня повідомив, що Росія почала переговори з Україною про продовження транзиту газу.

“Про потребу Росії у транзиті і готовність Газпрому укладати контракт на стандартних європейських умовах, звісно, не було жодного слова. Було про те, як Україна замерзне”, – написав Коболєв.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу “Північний потік – 2”. У той же час вона підкреслила, що Україна повинна залишатися транзитною країною.

Інавгурацію Володимира Зеленського призначено на 20 травня.

Джерело: www.112.ua