Україна і світ

Книжковий ринок Петрівка в Києві можуть закрити – підприємці вийшли на протест

У Києві люди вийшли на акцію протесту проти закриття книжкового ринку Петрівка. Підприємці занепокоєні тим, що минулого тижня їм повідомили, що ринок закриють і знесуть, а на його місці побудують черговий ТРЦ.

Також була інформація про те, що підприємці повинні переїхати на нове місце в районі ангарів на станції метро Лісова.

Учасники акції протесту вимагають, щоб земельну ділянку, де знаходиться ринок, передали у комунальну власність у розпорядження територіальній громаді.

Що каже мер Києва Віталій Кличко

Віталій Кличко запевнив, що будівництво ТРЦ на території книжкового ринку Петрівка поки не планується. Зі свого боку міська влада відстоюватиме інтереси громади міста у правовому полі.

– За даними реєстру прав власності, книжковий ринок розташований на двох орендованих земельних ділянках за адресою вулиця Степана Бандери, 10 в Оболонському районі столиці.

Цільове призначення земельних ділянок – для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального торгово-розважального комплексу та паркінгу. Орендар – ТОВ Книжковий ринок, – сказав він.

Він пояснив, що в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, Московського проспекту, Набережно-Рибальської, залізничної колії на зазначених ділянках дійсно передбачене розміщення ТРЦ відповідно до цільового призначення земельних ділянок.

Але наразі, згідно з даними електронної бази документообігу Департаменту архітектури, на ці ділянки містобудівні умови та обмеження не надавались.

  • Протести на книжковому ринку Петрівка: чого вимагають підприємці (ФОТО)
  • Протести на книжковому ринку Петрівка: чого вимагають підприємці (ФОТО)
  • Протести на книжковому ринку Петрівка: чого вимагають підприємці (ФОТО)
  • Протести на книжковому ринку Петрівка: чого вимагають підприємці (ФОТО)
Книжковий ринок Петрівка в Києві можуть закрити – підприємці вийшли на протест / 4 фотографии

Також Віталій Кличко звернувся до правоохоронців з проханням взяти на контроль це питання і не допустити протизаконних дій.

Акції протесту через будівництво у Києві відбуваються не вперше. У травні цього року на мітинг виходили інвестори Укрбуду.

Вони вимагали звільнити їх від сплати пайової участі для ЖК Укрбуд через неспроможність забудовника продовжувати самостійно будівництво.

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close