Україна і світ

КМІС не припинив “сепаратистське” опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

КМІС не припинив "сепаратистське" опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

Київський міжнародний інститут соціології продовжує опитувати українців щодо статусу Галичини і не зважає не те, що Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження з цього приводу.

СБУ – розслідує, КМІС – опитує

“Опитування триває”, – повідомив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький у коментарі “Громадському”.

За його словами, опитувати мешканців Західної України почали з понеділка, 22 квітня, а завершити опитування мали на 29-30 квітня. “Третього травня ми маємо передати результати опитування замовнику, “Дзеркалу тижня”, – сказав Грушецький.

Він також розповів, що відповідальну та організаторку опитування у Львівській області дійсно викликали до СБУ. Там її допитували чотири години. Працівники Служби відвідали й офіс КМІС у Києві, а ще – офіс гендиректора компанії Володимира Паніотто.

КМІС не припинив "сепаратистське" опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

Питали, хто замовляв опитування. Дізнались, що це “Дзеркало тижня” і Юлія Мостова (головна редакторка видання – 24 канал). Перевіряли її електронну пошту і збирались їхати до неї, – заявив Грушецький. Однак Мостова розповіла “Громадському”, що до неї з СБУ ніхто не дзвонив і “не доїхав”.

“Це ті ж опитування, які ми робили ще в 2014 році. І щодо Сходу теж. Такі опитування мала б робити сама Служба безпеки України“, — сказала Мостова.

КМІС не припинив "сепаратистське" опитування про статус Галичини, попри розслідування СБУ

У чому суть скандалу навколо опитування КМІС на Галичині

КМІС проводить опитування “Думки і погляди жителів Галичини”. Про факт такого опитування 23 квітня повідомили користувачі соцмереж. У СБУ зацікавилися цим, адже одним із варіантів відповіді на запитання в опитуванні було: “Галичина повинна приєднатися до Польщі”. 

Обурення в соцмережах викликали й інші “сепаратистські” вислови (“Галичина повинна стати суб’єктом федерації у складі федеративної України”, “Галичина повинна стати окремою незалежною державою, що включає Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області”), у яких можна вбачати “розповсюдження матеріалів із закликами до посягання на територіальну цілісність України“.

У КМІС запевнили, що опитування проводять, щоб виявити прояви сепаратизму серед жителів Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. А виявлення реальної ситуації, мовляв, може допомогти боротися з цим явищем, якщо воно існує.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019

Close