Україна і світ

Клімкін розповів про наслідки повернення РФ в ПАРЄ

Міністр вважає, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ буде мати значні символічні наслідки

Джерело: 112.ua

Клімкін розповів про наслідки повернення РФ в ПАРЄ

Повернення Росії в ПАРЄ запустить процес “нормалізації” всього, що дозволяє собі Російська Федерація без жодних кроків з її боку до “нормальності”, заявив Facebook міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Клімкін вважає, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ буде мати значні символічні наслідки.

“Я ж нікого не дивував, коли говорив, що Мінськ вже тривалий час знаходиться у важкому коматозному стані? А після того, як Росія почала забезпечувати український Донбас своїми паспортами, хіба не очевидно, що Мінськ перетворили в зомбі?” – написав міністр. 

Клімкін нагадав про те, що Росія не виконує мінські домовленості.

Новини за темою: Клімкін: Україна поки не стала заручницею майбутніх президентських виборів у США

“І якщо зараз окремі країни-члени готові повертати в ПАРЄ агресора і порушника міжнародного права просто так, без виконання ним жодного з поставлених умов – вони повинні усвідомлювати, що стають співучасниками підриву Мінська”, – заявив він.

Міністр зазначив, що це він обговорив у Брюсселі зі своїми колегами.

“Я був максимально коректним, підбираючи слова, а в політкоректність грати більше не будемо. А якщо дехто в Європі буде піддаватися на шантаж Кремля і ховати голову в пісок – від Ради Європи і, нарешті, від усіх європейських цінностей дуже швидко може нічого не залишитися”, – додав Клімкін.

Нагадаємо, російська делегація в складі ПАРЄ була позбавлена цілого ряду повноважень, в тому числі права голосу, у квітні 2014 року через анексію Криму і агресії в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу у складі асамблеї в знак протесту. Москва відреагувала заявою про те, що чинний регламент ПАРЄ ущемляє інтереси делегацій окремих країн і дозволяє іншим приймати дискримінаційні рішення – наприклад, позбавляти права голосу, відстороняти від участі в керівних органах асамблеї і різних моніторингових місіях, як це було з російською делегацією.

Джерело: www.112.ua