Україна і світ

Клімкін: Росії наплювати навіть на власні закони

Клімкін: Росії наплювати навіть на власні закони

Український очільник МЗС написав у своєму Twitter про неприємні новини у справі політв’язня Кремля Володимира Балуха.

“Суд” в окупованому Росією Криму незаконно продовжив Володимиру Балуху строк ув’язнення. Рішенням “судді” строк, який Балуха утримували в російському СІЗО, не був зарахований.

За словами дипломата, те, що Росії наплювати на міжнародне право – не новина. Та, вочевидь, їй наплювати не лише на міжнародне, а й на власне внутрішнє законодавство.

Кремль продовжує катувати політв’язнів, але нас не зламати!
– наголосив Клімкін.

Мовиться про те, що Володимиру Балуху 24 квітня російський “суд” продовжив термін ув’язнення. “Суддя” постановила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, навіть як день за півтора. До цього Балуха незаконно етапували із анексованого півострова вглиб Росії. Процес тривав понад місяць і родичі українця навіть не знали, де він перебуває.

Хто такий Володимир Балух?Це український політв’язень з Криму. 

ФСБ Росії 8 грудня 2016 року вдерлася в його будинок на півострові та арештувала. Балух став жертвою репресій через український прапор і табличку “вулиця Героїв Небесної сотні”, яку встановив на своєму подвір’ї. Також він відмовився від паспорта РФ.

Окупаційна влада півострова стверджує, що знайшла на горищі в Балуха набої і вибухівку. Однак, за словами чоловіка, боєприпаси йому підкинули, щоб помститись за проукраїнську позицію.

16 січня 2018 року Балуха засудили до 3 років і 7 місяців ув’язнення у колонії-поселенні, а потім ще й збільшили цей термін. У липні 2018 року “суд” в окупованому Криму присудив Балуху 5 років ув’язнення та штраф у 10 тисяч рублів.

У березні 2018 року політв’язень оголосив безстрокове голодування. 9 жовтня повідомив, що вирішив його припинити. Голодування тривало 205 днів.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
27.04.2019

Close