Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Класичний чорний лебідь: як війна в Україні змінила перебіг виборів у Франції

Війна в Україні змінює розклад французьких виборів.

За два тижні до нападу Росії на Україні я був у Парижі. Обкладинки французьких видань рясніли фото Путіна і питаннями на кшталт – Чого хоче Кремль. До виборів залишалося два місяці й питання зовнішньої політики не були пріоритетом, як для виборців, так і для політиків. Звісно, після кожного інтерв’ю, мене просили пояснити, що відбувається на україно-російському кордоні. Але навіть гарно освідченні люди перебували під російськими наративами. Вони мене нажахано питали: Ми бачили, що люди тренуються стріляти, це обов’язково для всіх? Я пояснював – тренування добровільні, і йдеться про сотні охочих, а не про десятки тисяч. Наступне питання: А навіщо вам США передають зброю. Моя відповідь – це гранатомети Джавелін, призначені для оборони, і нападати на Росію, яка перекинула 100 тисяч солдатів на кордон, наша країна не збирається. Французи кивали головою, мовляв, це логічно. Але одразу казали: Але ви ж розумієте, американська зброя провокує Путіна і веде до ескалації.

Починається війна. Абсолютний лідер перегонів Еммануель Макрон прагне грати роль посередника, постійно, хоч і безрезультатно говорить з Путіним, і продовжує формувати імідж класичного політика, який вміє домовлятися. Його опонентка – радикально права Марін Ле Пен спішно викидає буклети, де вона тисне руку Путіну. Здається, бойові дії в Україні занадто далеко і не впливають на вибори.

Але війна – це класичний чорний лебідь, якого не чекають, але який змінює все.

Ще до війни, у Франції почали зростати рахунки за газ та електрику. Це все наслідки газового шантажу Європи від Кремля.

Газпром свідомо скоротив постачання газу до Європи, щоб змусити ЄС дозволити відкриття Північного Потоку 2. Ціни на газ на європейських біржах рекордно зросли. Мої співрозмовники скаржилися, після ковідних років доходи впали, а ще й за комуналку більше треба платити, що доводиться скорочувати відвідування ресторанів. Удар по стилю життя. Але французи чомусь винним у цьому не називали напряму Москву.

Марін Ле Пен і кандидат від лівих Жан-Люк Меленшон відчули ситуацію, змінили кампанію і критикують Макрона за зростання цін та обіцяють захистити простих людей.

Нинішній президент Франції продовжував дипломатичні зусилля та навіть лобіював непопулярне зростання пенсійного віку. У Франції почала зростати інфляція.

Як наслідок, розрив між Макроном і Ле Пен у першому турі мінімальний. Тобто, абсолютно ймовірний повтор минулих виборів. Тоді Макрон переміг впевнено, зокрема ще й тому, що за нього голосували французи, які були категорично проти правої Ле Пен.  Цього року багато хто обіцяє так не робити, бо вважають Макрона винним у здорожченні життя.

Шанси, що подруга Путіна Ле Пен очолить Францію і почне проросійську політику з розряду наукової фантастики переходить у жанр серйозного обговорення експертів. Боротьба як у першому, так і другому турі французьких виборів буде гарячою.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-10 23:52:56

Магазин Автозапчастин м.Ніжин