Місто і регіон

Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Гостя зі столиці Зоя Тригуб цьогоріч презентує Ніжину свої витвори. Покровський ярмарок – чудовий привід, аби і продемонструвати власноруч створену красу, і грошей заробити. Зроблені руками Зої різноманітні різьблені свічки – кожна особлива і неповторна по-своєму.

Звання «Народниймайстер» дівчина не має, але ось уже два роки поринає в улюблену справу з головою. Говорить, так відпочиває від усього, занурюється у свій власний особливий світ мистецтва. Як виготовляють різьблені свічки вперше побачила в Луцьку, в замку Любарта. Вдома вирішила спробувати. Одна за одною на світ з’являлися нові, з теплим орнаментом, у формі ялинки, кругленьких совенят… Нині вдома у Зої вже більше сотні різьблених свічок. А скільки друзям подарувала, бо перші вироби служили саме подарунками…

«Виготовляю з очищеного харчового парафіну, – ділиться майстриня, – з додаванням стеарину (для жорсткості) та жиророзчинних безпечних для здоров’я барвників. Роблю заготовки, нашаровую кольори, а потім починається найцікавіший процес: вирізання самої свічки вручну спеціальним коротким лезом. Тут потрібно діяти мобільно, бо живий матеріал швидко застигає. Хвилин 10 – це максимум».

Горіння однієї такої свічки, за словами Зої Тригуб, триває близько 10 годин. Вартість виробу – 160 -180 грн., є менші, по 60 грн. 


Собівартість свічки поціновувачка різьбленої краси не підраховувала. «Технологічний процес вимагає довго розігрівати парафін, тримати температуру, – розповідає дівчина. – Важко підрахувати, скільки електроенергії на цевитрачається». 

Зоя говорить, щозаробіток з цього невеликий, а ось естетичне задоволення, яке вона отримує в процесі творення виробу – колосальне. З нього і черпає нові ідеї. 

Валентина Пильник


Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Киянка презентує Ніжину різьблені свічки

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: mynizhyn.com

Close