Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Китай знову закликав до переговорів України з Росією

У Китаї заявили, що потрібно докласти зусиль для деескалації війни в Україні і що у політичному врегулюванні не повинно бути “переможців та переможених”.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбін під час пресконференції.

За його словами, позиція Пекіна щодо війни в Україні є послідовною, чіткою та прозорою.

Зараз дивляться

Він сказав, що існує ризик подальшого погіршення та ескалації, тому необхідно докласти зусиль для завершення війни шляхом переговорів, а не бойових дій.

— У політичному врегулюванні не має бути переможців і переможених. Навпаки, має переважати мир. Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль у досягненні цієї мети. Китай не є стороною, яка створила конфлікт, і не є його учасником, і ніколи не надавав летальну зброю чи обладнання жодній стороні, – заявив Веньбін.

Речник китайського відомства додав, що Пекін не шукає вигоди від війни, а інші країни, за його словами, “не мають оббріхувати та атакувати нормальні відносини між Китаєм і Росією”.

У березні спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей заявив, що Пекін хотів би, щоб було проведено міжнародну мирну конференцію, в якій “на рівних” брали б участь і Росія, і Україна.

За його словами, Китай готовий з розпростертими обіймами прийняти все, що сприятиме деескалації і переговорам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 18:54:52