Місто і регіон

Кір на Чернігівщині: хворий чоловік втік з лікарні і міг заразити чотирьох дітей (відео)

Захворів сам і міг заразити дітей: історія із хворим на кір, який втік з Менської районної лікарні не долікувавшись, отримала продовження. 20 лютого до Обласної дитячої лікарні з Березни доставили чотирьох дітей з підозрою на кір. Усі вони мали контакт із хворим хлопцем. Чотирьох дітей із підозрою на кір із Березни Менського району доставили до інфекційного відділення Обласної дитячої лікарні. Всі вони з однієї родини. Мали контакт із хворим. Виявилося, 19-річний хлопець нещодавно приїхав до Березни з Одеси. Заходив у гості до цієї сім’ї. Згодом йому стало зле – у нього діагностували кір.

Наталія Корнієнко – головний лікар Менського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Ми відразу розпочали роботу з тими дітками, які контактували з ним. Значить ми уточнювали данні щодо проведення їх щеплень. На протязі 72 годин ми мали змогу щепити, оскільки дітки були абсолютно здорові, не було проти показів проти щеплень. Значить, хто мав протипокази, не були щепленні. Це одна дитина з данного вогнища, а решті ми провели щеплення відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я».

Після щеплень медики спостерігали за станом дітей.

Наталія Корнієнко – головний лікар Менського центру первинної медико-санітарної допомоги: «На протязі певного періоду виявилося, що діти почали температурити, у них піднялася температурка. І в однієї дитини з’явився висип. У зв’язку з цим ми зв’язалися з відповідальною особою Управління охорони здоров’я, із Обласною дитячою лікарнею і дітки були госпіталізовані».

У Чернігові дітей оглянули. Зараз чекають результатів лабораторних досліджень.

Ольга Іванова – заступник головного лікаря з медичних питань Обласної дитячої лікарні: «У двох із цих чотирьох дітей підозра є на кір, але класичної клініки кору немає. Тому діагноз остаточний буде поставлено тоді, коли буде лабораторне підтвердження».

Ольга Іванова каже: якщо немає ускладнень, кір, як правило, лікується в домашніх умовах.

За словами Ольги Іванової, на результати лабораторних досліджень треба чекати близько двох тижнів. А хлопець, який міг заразити дітей на кір, зараз перебуває вдома у Березні. Як повідомила Наталія Корнієнко, він категорично відмовляється далі лікуватися, посилаючись на те, що вже почувається добре. Примусово покласти його до лікарні не можуть, тож медики ходять до нього додому і спостерігають за його станом.

«Сівер-центр»

Джерело: Gorod.cn.ua

Джерело: Уездные новости
22.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи