Місто і регіон

Кір дістався Чернігівщини. ВІДЕО

Кір дістався Чернігова. Протягом останніх місяців наша область лишалась єдиною в Україні, де не зафіксували жодного випадку захворювання.

Про це повідомили на сайті Час Чернігівський.

Кір дістався Чернігівщини. ВІДЕО

Втім, 1 лютого кір клінічно підтвердили у футболістки чернігівської «Легенди». Дівчина родом із Івано-Франківської області, зараз проживає в Чернігові, звернулася до лікарів за допомогою. У лікарні за клінічними ознаками встановлено попередній діагноз: кір. Найімовірніше, хвора заразилася саме під час поїздки на Франківщину.

Лікарні радять: якщо ви запідозрили у себе чи в дитини наявність інфекційного захворювання, викличте лікаря додому. Не йдіть до поліклініки, розповсюджуючи інфекцію! Таким чином можна буде уникнути епідемії.

* * *

Кір — це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання, повітряно-краплинна #інфекція. Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період). Вірус потрапляє до організму крізь слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очі. Поширюється при диханні, розмові, чханні і кашлі хворого.

Вірус цей дуже летючий. Проте він швидко гине у зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливе. Приміщення, де перебував хворий на кір, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

Симптоми: сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель — зазвичай сухий, болісний, гавкаючий. Характерне запалення слизової оболонки ока — кон'юнктивіт, світлобоязнь. На другий-третій день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ — характерні для кору малесенькі білусоваті цятки.
На 4-5 день хвороби з'являється висип — спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Згодом — на тулубі, на руках і ногах. Коревий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану хворого.

Відео — Чернігівської філії НСТУ

Джерело: Уездные новости
05.02.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи