Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Кінофестиваль Docudays UA відбудеться у гібридному форматі

Кінофестиваль Docudays UA відбудеться у гібридному форматі

Із  крихкістю взаємодії у сучасному світі мутують традиційні способи зв’язку, ведення дискусії та перегляду кіно. У пошуках нових шляхів обміну цієї весни 18 Docudays UA вперше відбудеться у гібридному форматі. Офлайн-центром фестивалю стане Поділ, де розташовуватимуться всі цьогорічні локації Docudays UA: кінотеатр «Жовтень», простір Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. А не виходячи з дому глядачі зможуть долучитися до кінопоказів та подій в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

«Docudays UA виповнюється 18 років. Хочу його привітати з повноліттям, — зазначає програмна директорка фестивалю Вікторія Лещенко. — Одна з найцікавіших частин роботи цього року — повне оновлення та розширення онлайн-кінотеатру DOCUSPACE. Ми багато обговорюємо та міркуємо над тим, як зробити його максимально інтерактивним та комфортним для глядачів. Притримуючи інтригу, поки лише скажу, що DOCUSPACE працюватиме як VoD-сервіс (VoD (Video on Demand) — відео на запит. — Ред.) та як стримінгова платформа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Качанівка стане більш дружньою до туристів

І, звичайно, цього року ми все ж потрапимо на великі екрани улюбленого київського кінотеатру “Жовтень”, де плануємо розмістити всю конкурсну та позаконкурсну програму фестивалю. Контрапунктом кожного вечора буде вечірній показ та обговорення після нього, які відбуватимуться одночасно у “Жовтні” та на DOCUSPACE. Ми хочемо поєднати обидві аудиторії та розширити можливості для спілкування, попри чинні карантинні обмеження».

В офлайн-форматі відбудуться:

І. Кінопокази конкурсних і позаконкурсних програм у кінотеатрі «Жовтень» та розмови з українськими режисер(к)ами фестивальних стрічок.

ІІ. Виставки та ретроспектива анімації в межах Міждисциплінарної програми у кінотеатрі «Жовтень», Dymchuk Gallery та просторі Креативної спільноти IZONE.

В онлайн-форматі відбудуться:

І. Кінопокази конкурсних та позаконкурсних програм, а також ретроспективи анімації Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE (docuspace.org).

II. Публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій програми «RIGHTS NOW!», лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, дискусій з режисер(к)ами фестивальних стрічок Tête-à-tête, а також дискусії з художниками/-цями Міждисциплінарної програми в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

III. Ексклюзивні події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Серед них: Ukrainian Doc Preview  презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом; а також DOCU/PRO TALKS  серія лекцій та майстер-класів на професійні теми: від розробки проєкту до формування стратегії продажів.

ІV. Також глядачі та глядачки зможуть долучитися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки.

Фестиваль збереже всі конкурсні програми: DOCU/СВІТDOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Традиційно програми оцінюватиме журі, до якого входять іноземні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду «RIGHTS NOW!». Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

21.02.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова