Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кількість і вплив на організм: чи можна собакам полуницю

Полуниця – досить корисна ягідка для людини, вона багата на мікроелементи – магній, цинк, натрій, залізо, кальцій, мідь. А як щодо хвостиків, чи так само вона додає здоров’я нашим домашнім улюбленцям? Чи можна давати полуницю собакам, у якій кількості та як ягода впиває на організм тварини – на Фактах ICTV розповіла поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця Єлизавета Варжанська.

Чи можна давати собакам полуницю?

Нині в Україні триває сезон полуниці, тож, як каже наш експерт, цей смаколик ви можете розділити зі своїм домашнім улюбленцем, оскільки ягідка не має у своєму складі шкідливих або токсичних для собак речовин та не є шкідливою їжею для хвостиків.

– Полуниця не містить шкідливих чи токсичних речовин для собак. Тільки враховуйте сезонність ягоди та ретельно мийте перед тим, як давати домашньому улюбленцю, – говорить Єлизавета Варжанська.

Тож у невеликих чи помірних кількостях потішити собак полуницею можна.

Яким породам собак не можна давати полуницю

Загалом певних порід собак, яким не можна давати полуницю, немає. Лише індивідуальна чутливість тварини до ягідки та супутні захворювання можуть стати на заваді.

– Немає якихось конкретних порід. Може бути індивідуальна непереносимість і наявні захворювання ЖКТ чи, наприклад, діабет у конкретного собаки. Також полуниця може спровокувати розлади травлення (діарею), – каже поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця.

До речі, раніше Факти ICTV писали, чим годувати чихуахуа, зокрема про продукти та порції.

Як ягода впливає на організм собаки

Полуниця здатна урізноманітнити раціон хвостика. Також ягідка, на відміну від більшості продуктів, які вживають собаки, є досить солодкою, тож може підвищити песику настрій.

– По-перше, вона для багатьох собак є дуже смачною, – говорить поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця Єлизавета Варжанська.

Фото: Pixаbay

До того ж полуниця дарує користь, бо містить велику кількість клітковини та вітамінів, а це поліпшує загальний стан домашнього улюбленця.

– Полуниця також містить багато клітковини та вітамінів, які допомагають зміцнити здоров’я вашого собаки. Йдеться саме про Омега-3, вітаміни С, В1, В6 і К, – пояснює наш експерт.

Зокрема, Омега-3 допомагає підтримувати шкіру та шерсть вашого пса в здоровому стані, а вітаміни С, В1, В6 і К сприяють зміцненню імунної системи, обміну речовин і нормальному згортанню крові.

Також полуниця містить фермент, що сприяє натуральному відбілюванню зубів домашнього улюбленця.

У якій кількості дозволено давати собакам полуницю

Все залежить від ваги собаки – кількість полуниці не має бути більшою від 10% щоденного споживання калорій вашого собаки.

– Помірну, невелику кількість полуниці давати песику можна. Такі обмеження мають сенс, оскільки ягідка містить у своєму складі цукор, – каже поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця Єлизавета Варжанська.

Якщо тваринка з’їсть надто багато полуниці, то це може порушити добре збалансовану, заздалегідь складену дієту домашнього улюбленця.

До того ж, із цієї ж причиною не рекомендується давати ягідку собакам щодня.

Загальна порада – почніть додавати в раціон собаки полуницю поступово, з однієї-двох маленьких ягідок. Далі поспостерігайте за твариною протягом кількох годин.

Що робити, якщо собаку вкусив кліщ

Фото: Pixabay

Це дасть змогу виключити або, навпаки, підтвердити індивідуальне несприйняття смаколика саме у вашого песика, а також переконатися, що його травна система може впоратися з ягідкою.

Алергія на полуницю може проявлятися по-різному, більш або менш серйозно. Сильними й небезпечними симптомами для песика є насамперед набряк язика і горла, що ускладнює чи й навіть унеможливлює дихання.

Полуниця собакам: як правильно давати ягідку тварині

Найкраще перед тим, як давати собаці полуницю, порізати її на невеличкі шматочки. Це зменшить будь-який ризик задухи, оскільки теоретично, песик, як і люди, можуть вдавитися будь-якою часточкою їжі. Особливу небезпеку становлять великі шматки, які здатні перекрити дихальні шляхи. Так стається, коли собака неправильно пережовує і ковтає.

Крім того, ніколи не підкидайте полуницю у повітря, щоб собака упіймав її, оскільки це підвищує ризик, що тварина вдавиться смаколиком.

Також наш експерт радить мити полуницю та відокремлювати від ягідки зелений хвостик – і лише після цього давати домашньому улюбленцю.

– Лише ретельно промиту, без хвостика та, за потреби, порізану на шматочки можна давати вашому собаці, – говорить Єлизавета Варжанська.

Які ягоди можна собакам?

З усього вищесказаного стає зрозуміло, що полуницю можна собакам, ба більше, її вживання може поліпшити здоров’я вашого улюбленця. А як щодо інших ягід, чи варто давати їх хвостику?

– Насправді легше сказати, які ягоди та фрукти не можна собакам. Це – виноград і родзинки, авокадо, айва, гранат, також вишня та персик (їхні кісточки містять отруйну речовину ціанід, а персик може стати причиною діареї), – зазначає поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця Єлизавета Варжанська.

Однак є й ті смаколики, які не будуть токсичними для собаки, а навпаки, матимуть позитивний вплив на організм тварини. До цієї категорії належать полуниця, чорниця, малина, журавлина, аґрус, смородина.

Фото: Pixаbay

– Фрукти та ягоди які можна давати собаці: полуниця, чорниця, малина, журавлина, аґрус, смородина – однак у помірній кількості, – додає експерт.

Зауважимо, що чорниця – джерело антиоксидантів, що запобігають старінню клітин і сприяють їхньому оновленню, а малина містить протизапальні властивості та навіть полегшує біль у суглобах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, багато господарів, бажаючи порадувати своїх домашніх улюбленців, не знають, чи можна давати фрукти собакам, зокрема кавун, банан тощо. Поведінкова спеціалістка, кінолог, науковиця Єлизавета Варжанська у матеріалі Фактів ICTV пояснила цей момент.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-25 16:06:13