Україна і світ

Київрада виключила мешканців багатоквартирних будинків з числа платників земельного податку

За внесення змін до рішення “Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві” проголосували 83 депутати

Джерело: 112.ua

Київрада виключила мешканців багатоквартирних будинків з числа платників земельного податку

Київська рада виключила власників квартир у багатоповерхових будинках з числа платників земельного податку. Відповідне рішення було прийнято на засіданні сьогодні, 17 травня. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Депутати затвердили зміни до рішення “Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві” і виключили власників квартир з числа платників земельного податку. Це, впевнені в раді, дозволить позбутися від юридичної невизначеності і зніме соціальне напруження серед мешканців столиці.

Новини за темою: Київська влада підписала договір оренди приміщення кінотеатру “Київ”

В 2018 році під час внесення змін до рішення Київради про місцеві податки і збори міськрада зобов’язала жителів багатоквартирних будинків сплачувати земельний податок на неоформлені ділянці в розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки. Це мало стимулювати киян робити правовстановлюючі документи на право користування ділянкою. Однак українським законодавством і досі не визначено механізм передачі земель у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку. Відтак оформити ділянку сьогодні не можливо.

Новини за темою: У Раді підготували рішення щодо екоподатку, – ЗМІ

“Таким чином люди залишилися заручниками ситуації. З одного боку земля не передана ЖБК та ОСББ у власність чи користування, бо немає законодавчого механізму. А з іншого, відповідно до нашого положення, вони мають сплачувати 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Тому  сьогодні вкрай важливо врегулювати ситуацію та зняти соціальну напругу”, – зазначив ініціатор рішення, депутат Київради Ігор Опадчий.

За зміни проголосували 83 депутати Київради.

Новини за темою: Семерак: Екологічний податок йде на інші цілі, це неправильно

Джерело: www.112.ua