Україна і світ

Київ став однією найбільш “прозорих” європейських столиць, за версією Transparency International

Експерти під егідою Тгапѕрагепсу International Slovensko провели оцінку 26 столиць за 14 індикаторами

Джерело: 112.ua

Київ став однією найбільш "прозорих" європейських столиць, за версією Transparency International

Київ належить до числа найбільш “прозорих” європейських столиць у питанні доступу до публічної інформації, за версією міжнародної організації Transparency International. Рейтинг прозорості оприлюднений на сайт організації.

“Вільнюс, Київ, Мадрид, Прага, Приштина і Таллінн є найбільш “прозорими” європейськими столицями”, – йдеться у дослідженні Transparency International.

Новини за темою: Більше половини киян вважають життя в столиці комфортним і понад дві третини – пишаються містом, – КМДА

В 2018 році експерти під егідою Тгапѕрагепсу International Slovensko провели оцінку 26 столиць за 14 індикаторами. Особлива увага приділялася наявності і доступності даних про бюджет міста і закупівлі, про мера, депутатів та їхню роботу, а також доступу до публічної інформації. Аналітики вивчали сайти місцевої влади та відповіді на інформаційні запити.

Новини за темою: Київ посів 124-е місце у рейтингу найбільш придатних для життя міст світу

Київ опинився у лідерах цього пілотного дослідження, зокрема, завдяки зручній системі національної публічних закупівель ProZorro, публічному реєстру електронних декларацій та повноті інформації на сайті КМДА.

Тим не менш, в українській столиці не вистачає реєстру лобістів, який існує, наприклад, у Мадриді. Також відсутня в публічному доступі інформація про зарплати мера і його радників, зазначають в організації.

Transparency International Ukraine розробила і впроваджує “Рейтинг прозорості” 100 найбільших міст України. Команда організації щорічно аналізує міста за 91 індикатором в 13 сферах. За два роки середній показник прозорості міст підвищився на 36%. У 2018 році лідерами українського “Рейтингу прозорості” стали Дрогобич, Маріуполь і Вінниця.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua