Україна і світ

Київ очікує від РФ якнайшвидшого і в повному обсязі виконання рішення Морського трибуналу щодо українських моряків, – МЗС

За словами заступника міністра закордонних справ, у подібній справі Arctic Sunrise Росія також не брала участь, але швидко звільнила людей

Джерело: 112.ua

Київ очікує від РФ якнайшвидшого і в повному обсязі виконання рішення Морського трибуналу щодо українських моряків, - МЗС

Україна розраховує на якнайшвидше виконання Росією рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким Москва зобов’язана звільнити три українських корабля і 24 моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Ми очікуємо, що Росія швидко і в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участь, але швидко звільнила людей”, – зазначила вона.

При цьому Зеркаль додала, що наказ Трибуналу є чітким сигналом для Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. “Затримання трьох військових кораблів і 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, якими користуються військові кораблі у відповідності з Конвенцією ООН по морському праву і за загальним міжнародним правом”, – підкреслила вона.

Раніше Міжнародний трибунал ООН по морському праву виніс рішення, яким зобов’язав Російську Федерацію звільнити три українських корабля і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року, і дозволити їм повернутися в Україну.

Відповідне рішення щодо тимчасових заходів, про яких запросила українська сторона, оприлюднив 25 травня в Гамбурзі (Німеччина) суддя Джин-Хен Пайк.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua