Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Керівник громади на Чернігівщині дав оцінку ліквідації більшості районів

Керівник громади на Чернігівщині дав оцінку ліквідації більшості районів

Замість 22-х районів на Чернігівщині залишаться лише п’ять. До трьох, зав’язаних на великих містах – Чернігівського, Прилуцького та Ніжинського, додалися два північні – Новгород-Сіверський і Корюківський.

Що ж означає цей поділ для простих людей? Чи відчуватимуть вони тепер незручності і куди тепер їхати «в центр»?

Про суть реформи ЧЕline розпитав керівника Корюківської громади Ратана Ахмедова, адже саме Корюківка буде як центром громади, так і центром одного з районів.

«Я вважаю, що концепція реформи адміністративно-територіального устрою передбачає повноту повноважень і ресурсів на громадах базового рівня, тобто в ОТГ. І, відповідно, для надання всіх послуг – соціальних, медичних, адміністративних тощо, – достатньо буде повноважень ОТГ», – пояснює Ратан Ахмедов.

Чи зміниться щось для простих людей?

«Фізично зараз усі функції саме для людей, які виконував районний рівень, передано до об’єднаних територіальних громад. До прикладу, соціальна функція – це територіальні центри, центри соціального обслуговування для дітей, сім’ї та молоді і так далі, передані на ОТГ. Освіта: всі від дошкільної до позашкільної, шкільної – передані на ОТГ. Управління закладами культури – передано на ОТГ. Медичні заклади, по суті, зараз на прямих відносинах зі Службою здоров’я і не залежать від районного рівня. Інфраструктура, дороги – вони і раніше були на органах місцевого самоврядування. І так далі, і тому подібне. Тому я вважаю, що на людях ніяк це не позначиться. Єдине, на чому воно позначиться, це на якихось структурах державних, бо зараз є державні районні адміністрації, а має бути, згідно з концепцією, префект, який буде гарантом Конституції на місцях, який стежитиме за дотриманням законів. У класичному розуміння це буде просто «око держави» на місцях», – розповів керівник громади.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

28.07.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова