Україна і світ

Кава, стрижка, зустрічі з друзями: чи потрібно картати себе за звичні мирні речі під час війни

Будівельні матеріали м.Ніжин

Повномасштабна війна в Україні триває вже понад 120 днів. Усі ми читаємо десятки новин, бачимо сотні фото та відео тих жахів, які росіяни вчинили на нашій землі. І здається, що ти вже втомився та взагалі трохи звик до війни.

Далі в тебе виникає бажання знову піклуватися про себе, бачитися з друзями та жити звичайним життям. Як себе за це не картати, та чому такі бажання засуджують інші? На ці та багато інших запитань відповіла психологиня та ведуча проекту Ранку у Великому Місті на ICTV Юлія Зорій у діджитал-проекті Що робити, якщо… від Нового каналу.

– Важливо розуміти, що адаптація не означає звикання. Тому що війна – не норма нашого життя. Адаптація це про те, що ніхто з нас не може бути на піку емоцій нескінченно. І в цьому випадку важливо не картати себе, а взяти відповідальність за своє життя, за свої дії, – розповіла Юлія.

Психологиня радить не сварити себе за бажання звичних речей з мирного життя. Адже сьогодні дуже важливо налагоджувати своє життя, хоч іноді відволікаючись від новин.

Кожному з нас важливо дотримуватися режиму дня, планувати прості, побутові речі, повертатися до навчання, саморозвитку, приділяти час родині, собі, друзям, продовжувати допомагати армії.

– Тому що проживання життя тут і зараз дозволяє на певний час дистанціюватися від болісних подій, щоб зібрати більше сил, аби діяти далі, – пояснює Юлія Зорій.

Приготуйтеся, що хтось вас за це буде засуджувати. Причина в тому, що в когось цей процес адаптації психіки протікає швидше, а в когось повільніше. Намагайтеся не приймати слова інших близько до серця. А якщо почали відчувати провину, зупиніться й запитайте себе:

  • Чому я це роблю?
  • Яка моя ціль?
  • Чому це важливо для мене?

– Чесні відповіді на ці запитання допоможуть вам прийняти ситуацію, що склалася. Адже процес прийняття є наступним кроком після шоку, заперечення, агресії та суму, – радить психологиня.

Це складно, але боротися з тим, на що ми не можемо вплинути, безрезультатно. Дайте собі усвідомити, що попереднє життя повною мірою не повернеться після закінчення війни. Нам треба прийняти нову реальність і адаптуватися до неї.

Кава, стрижка, зустрічі з друзями: чи потрібно картати себе за звичні мирні речі під час війни
Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-29 15:26:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин