Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Каталонські сепаратисти намагалися заручитися підтримкою російських спецслужб

Радник екс-президента Каталонії Карлеса Пучдемона Жозеп Льюїс Алай у 2019 році зустрічався в Москві з високопоставленими представниками російських спецслужб, щоб заручитися їх підтримкою у питанні відділення регіону від Іспанії.

Таку інформацію оприлюднили американські ЗМІ з посиланням на матеріали європейської розвідки.

Алай зустрічався з екс-співробітниками російської розвідки Оленою Вавиловою та Андрієм Безруковим, а також колишнім очільником контррозвідки ФСБ Олегом Сиромолотовим.

Крім того, каталонський політик проводив переговори із журналістом Євгеном Примаковим, який у 2019 році вів передачу Міжнародний огляд на одному з пропагандистських телеканалів, а нині очолює Росспівробітництво.

На думку західних спецслужб, ця організація займається прикриттям для російських розвідоперацій.

Пучдемон підтвердив факт відвідування Алаєм РФ, однак стверджує, що поїздка була суто діловою, а її метою була підтримка контактів із офіційними особами РФ та місцевими журналістами.

В свою чергу радник екс-президента Каталонії визнав факт зустрічі з Безруковим та Вавиловою, які працювали у США під псевдонімами Дональд Хітфілд і Трейсі Фолі.

За словами Алая, Вавилова після повернення до Росії написала книгу Жінка, яка вміє зберігати таємниці, а він за допомогою росіянина Олександра Дмитрієнко перевів її на каталонську мову. Останнього іспанське міністерство юстиції також підозрює в зв’язках зі спецслужбами РФ.

Згідно з інформацією американських ЗМІ, підтримка іспанських сепаратистів відповідає стратегії президента Росії Володимира Путіна, який прагне посіяти розбрат на Заході.

Незабаром після повернення Алая в Барселону була організована угруповання Демократичний цунамі, яка влаштовувала масові акції протесту по всій Каталонії.

Іспанська поліція вважає, що за діяльністю угруповання варто радник Пучдемона.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-03 18:55:10