Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Карантин вихідного дня не дасть бажаного ефекту: мер Черкас проти рішення Кабміну

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко не підтримує запровадження карантину вихідного дня.

За його словами, він готовий підтримувати рішення Кабміну, якщо місто отримає підтримку від держави.

 – На 35% піднімається ціна на газ, зупиняється нормальна робота  малого і середнього бізнесу. Усе це призведе до мільйонних втрат міського бюджету. Місто може просто зупинитися, – повідомив мер.

Окрім того, Анатолій Бондаренко зазначив, що з початком запровадження карантину у країні з міського бюджету було виділили 104 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Натомість від держави Черкаси не отримали тоді жодної фінансової підтримки.

Лише нещодавно держава спрямувала Черкасам 1,7 млн грн на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом.

 – Завдання міської влади наразі – максимально забезпечити надання медичної допомоги усім, хто цього потребує. Але як ми зможемо лікувати хворих, якщо на це не буде коштів? Держава  ж фактично залишає місцеве самоврядування сам на сам у боротьбі з коронавірусом, – сказав Бондаренко.

Мер також зазначив, що карантин вихідного дня недоречний для таких невеликих міст, як Черкаси. Він обґрунтував це тим, що на вихідні люди здебільшого відпочивають на свіжому повітрі, в парках та за містом. А у великих супермаркетах існує більший ризик інфікуватися, ніж у маленьких магазинах, які дотримуються необхідних санітарних норм.

За його словами, такі карантинні обмеження не дадуть бажаного ефекту у боротьбі з хворобою, натомість можуть просто знищити дрібний бізнес.

Карантин вихідного дня

У Рівному мер заявив, що поки не запроваджуватиме карантину вихідного дня. За його словами, для початку повинна пройти селекторна нарада ОДА і лише після цього міська рада скликатиме свою комісію.

А рішення щодо посилення карантинних обмежень буде ухвалюватись лише 16 листопада.

Джерело: Черкаська міська рада

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-12 14:38:01