Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Капремонт Валу у Чернігові: Куц пояснив, на що витратять 290 мільйонів гривень

Капремонт Валу у Чернігові: Куц пояснив, на що витратять 290 мільйонів гривень

Управління житлово-комунального господарства міської ради оголосило тендер на 290 мільйонів гривень на реконструкцію всієї території Валу у Чернігові.

Як повідомляє Суспільне з посиланням на начальника управління Ярослава Куца, це коригування вже існуючого проекту реконструкції, який почали реалізовувати у 2019 році.

Тоді місто планувало відновити парк Коцюбинського, тобто нижню частину Дитинцю. Тепер же міськрада розраховує прийняти участь у Президентській програмі «Велика реставрація» та отримати 250 мільйонів гривень на ремонт всієї території парку: від входу і до  сходів, що ведуть до Річкового порту.

«Тендер на 290 мільйонів гривень оголошено на капітальний ремонт всього Валу. Тобто він, в себе включає, умовно кажучи, 4 гектари доріжок, 8 гектарів озеленення, заміну лавок та світильників, підпірних стінок, пару фонтанів. На 12 гектарах Валу передбачено ремонт умовами цього тендеру. Питання фінансування з державного бюджету буде відоме в кінці травня або початку червня. То щоб не гаяти час, бо треба розуміти, що це міжнародні торги, це треба півтора-два місяці, тому б ми оголосили тендер», – сказав Ярослав Куц.

В разі, якщо фінансування отримають з державного бюджету, загальну реконструкцію планують завершити до Дня незалежності. Якщо ж ні – закінчать роботи у нижні частині, які розпочали у 2019-му.

Там, біля Колегіуму, встановлять сходи, зроблять фонтан із скульптурами цапів, відновлять доріжки та освітлення. На це у міському бюджеті заклали 38 мільйонів гривень. Цю ділянку планують закінчити на початку літа.

Фото – Суспільне Чернігів

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.04.2021