Україна і світ

Кандидат від “Слуги народу” розповів, які цифрові зміни вони планують

Кандидат від "Слуги народу" розповів, які цифрові зміни вони планують

Кандидат від "Слуги народу" розповів, які цифрові зміни вони планують

В ефірі марафону про вибори на 24 каналі кандидат у народні депутати від “Слуги народу” Єгор Черняєв розповів про те, як їх партія хоче впроваджувати цифрові технології у життя українців.

За його словами, всередині партії вже є робоча група питання. Вони вже напрацьовують законопроекти, над якими будуть працювати надалі.

“Країна в смартфоні – це насправді тільки верхів’я айсбергу, тому що в нас ширший порядок денний – це цифрова економіка”, – сказав Єгор Черняєв.

Це економіка, в якій новим фактором виробництва стають данні – це нова нафта в усьому світі. Це новий ресурс, який дозволяє створювати цифрові сервіси, рішення, продукти,
– розповів кандидат у депутати.

Він додав, що в свою чергу це впливає на оптимізацію процесів, на підвищення конкурентоспроможності виробництва та працездатності людей. І таким чином впливає на зростання економіки.

Про “державу в смартфоні”

– Ми хочемо максимально цифровізувати процеси, які є в нас і в економіці, і в усіх сферах життя – освіті, медицині, соціальній сфері. У соціальній сфері полегшити життя громадянам, щоб вони менше стикалися з чиновниками, знизити корупційні ризики. Там, де це можна прибрати з допомогою цифрових алгоритмів – має бути зроблено. І останнє – це оптимізувати чиновницький апарат.

Що таке “Держава в смартфоні”? Це концепція співпраці суспільства і держави за допомогою ґаджетів. Як пояснив свою ініціативу сам Зеленський, таким чином українці отримають можливість контролювати такі процеси, як: законопроекти, що подають в Раді; отримають можливість їх змінювати; зможуть контролювати, яких людей обирають, які петиції готують тощо.

Співпраця буде відбуватись на чотирьох рівнях: інформації про державу, комунікації з державою, транзакцій з державою та залучення у керування державою.

Про економіку

– Сьогодні в освіті є такий напрямок “Індустрія 4.0” – це впровадження цифрових рішень у виробництво. Сьогодні лідером є Німеччина, яка у цьому на багато кроків попереду нас. Проте наше завдання – стимулювати цифрові трансформації в нашому приватному секторі для того, щоб він ставав більш конкурентоспроможним і виходив на світові ринки.

Що відомо про Євгена Черняєва?Закінчив Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана за спеціальністю “економіка підприємств”. Випускник King`s College London (Великобританія), навчався на факультеті державної політики та менеджменту. Має більше 10 років менеджерського досвіду, керував компанією в сфері телеком та ІТ.

Також він експерт HiTech Office Ukraine, один із співавторів Digital Agenda Ukraine, Стратегії інноваційного розвитку України, Експортної стратегії ІКТ України. Один з ключових авторів Стратегії розвитку цифрової економіки України 2030. Сьогодні Черняєв є директором програми Startup in Residence ініціативи Tech Ukraine. В 2014 році пішов добровольцем до лав Національної гвардії України.

Дивіться більше у відео з марафону про вибори на 24 каналі:


Джерело Телеканал новини «24»
22.07.2019