Україна і світ

Кабмін зобов’язав “Нафтогаз” продавати газ “ДТЕК Східенерго” по 2895 грн/тис. куб. м, – Герус

Це на 40% дешевше, ніж наразі ціна газу для населення

Джерело: 112.ua

Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" продавати газ "ДТЕК Східенерго" по 2895 грн/тис. куб. м, - Герус

У середу, 14 серпня, Кабінет міністрів зобов’язав НАК “Нафтогаз України” продавати газ енергогенеруючій компанії “ДТЕК Східенерго” по 2895 грн за тис. куб. м, що на 40% дешевше, ніж ціна газу для населення. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив представник президента в правлінні Андрій Герус.

“Сьогодні Кабмін зобов’язав нашу з вами, тобто державну, компанію НАК “Нафтогаз України” продавати газ на “ДТЕК Східенерго” по ціні 2895 грн за тис. м. куб. Тобто тепер компанія, яка належить Р. Л. Ахметову (олігарх Рінат Ахметов, – ред.) купуватиме газ у держкомпанії приблизно на 40% дешевше, аніж зараз ціна газу для населення”, – написав Герус.

Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" продавати газ "ДТЕК Східенерго" по 2895 грн/тис. куб. м, - Герус

Він розповів, що раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській області РФ і інвестував у них значні кошти.

“Останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів по формулі Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню (ну може ділилися із корумпованими партерами по Роттердаму, але ми типу цього не знаємо). Але як тільки Росія вирішила перекрити поставки вугілля, і довелося використовувати газ, то ДТЕК відразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний “Нафтогаз України”. Приватизація прибутків, націоналізація збитків”, – повідомив Герус.

Новини за темою: Данилюк про можливу зупинку транзиту російського газу: У нас є “план Б”

За його словами, на сьогодні 8 інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, продають свою електроенергію дорожче, аніж електроенергія коштує у Словаччині чи Білорусі.

“Компанія ДТЕК зараз продає своє вугілля по ціні майже 100 дол/т, хоча вугілля у Роттердамі коштує 50 дол/т. Більше ніхто у світі не може продавати вугілля по 100 дол., тільки ДТЕК на “немонопольному” ринку України”, – констатував Герус.

Такі рішення правління представник президента в Кабміні назвав безпрецедентним, адже вперше за всю історію “Нафтогаз” зобов’язали продавати газ по спецціні приватній компанії, яка не виробляє тепло.

Нагадаємо, що “Нафтогаз” оскаржує у суді постанову Кабміну про зміну методики формування ціни на газ для населення. Згідно з цією постановою, компанія була вимушена знижувати ціни на газ.

Джерело: www.112.ua