Україна і світ

Кабмін спростив передачу усиновлювачам дітей, тимчасово евакуйованих за кордон

Будівельні матеріали м.Ніжин

Раніше усиновлювачі особисто забрали дітей із закладу чи сім’ї, в якій вони виховувалися, у присутності працівника служби у справах дітей. Кабмін спростив цю процедуру.

– Уряд врегулював механізм передачі дитини, тимчасово евакуйованої (переміщеної) на територію іншої держави, у сім’ю усиновлювачів, – повідомляє Мінсоцполітики.

Необхідність врегулювання цього питання полягає в тому, що в умовах воєнного стану присутність представника служби у справах дітей за кордоном для передачі дитини усиновлювачам є великою проблемою.

– Тому передбачено передачу дитини за умови набуття чинності відповідного рішення суду в присутності представника консульської установи України, – пояснюють у відомстві.

В Україні із різних установ уже евакуйовано понад 6 тис. дітей, із них понад 3,7 тис. – за межі України. У складі сімейних форм виховання евакуйовано понад 4 тис. дітей, серед них понад 3 тис. – за кордон.

Серед них є діти, рішення про усиновлення яких уже ухвалено судом. Зокрема, п’ятеро дітей усиновлено громадянами США та Італії, відповідні рішення суду набрали чинності.

У найближчі два-три тижні набудуть чинності судові рішення щодо ще 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених американцями та італійцями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-24 23:41:42

Магазин Автозапчастин м.Ніжин