Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Кабмін схвалив проєкт космічної програми України до 2025 року: про що вона

Кабінет міністрів схвалив законопроект про науково-технічну космічну програму України на 2021-2025 роки, яка передбачає реалізацію низки завдань.

Програму підготувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості разом із Державним космічним агентством України.

Оптимальним варіантом для реалізації програми в уряді визначили модель, за якої держава розвиватиме власні потужності в космічній галузі, залучаючи приватні компанії та міжнародні інвестиції.

У програмі визначено шість ключових завдань, одним із яких є здійснення космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони України. Йдеться про досягнення силами нацбезпеки (зокрема Збройними силами України) спроможностей ефективно використовувати космічні технології.

Також серед завдань – створити космічні системи спостереження Землі; розробляти ракетно-космічну техніку; проводити наукові дослідження у космічній сфері; впроваджувати космічні технології на ринку послуг; забезпечити правову, наукову та інформаційну підтримку програми.

Програма передбачає:

• створення космічної системи спостереження Землі;

• створення угруповання космічних апаратів;

• забезпечення використання інформаційних сервісів європейської навігаційної супутникової системи EGNOS/Galileo на території України;

• створення космічних ракетних комплексів та їх окремих складових (зокрема, ракет-носіїв легкого і середнього класу для морського, наземного і повітряного стартів);

• створення космічних систем моніторингу навколоземного простору;

• розробку Місячного модуля тощо.

Профінансувати програму планують як за кошти державного бюджету, так і залучити інші джерела, не заборонені законом.

За оцінками Кабміну, для реалізації космічної програми в 2021-2025 роках потрібно 40,78 млрд грн. З них 15,76 млрд грн хочуть виділити з держбюджету.

Тепер законопроект повинна розглянути та ухвалити Верховна Рада України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-29 20:47:54

Магазин Автозапчастин м.Ніжин